רביעי, 08:00 - לאחר ספירת כל הקולות נשמרה גם הבוקר ההערכות של ליל אמש - ראש העירייה יוסי בכר, וצביקה ברוט יתמודדו ב-13 בחודש בסיבוב השני לראשות העירייה, לאחר שהראשון שזה בתמיכת ראש הממשלה בנימין נתניהו גרף 35 אחוז מהקולות, וברוט, שזכה לתמיכת שאר הליכודדגרף 30 אחוז.

ברוט מודה לפעילים | צילום: להבה בלום

ברוט הודה לפעילים וסיכם את התוצאות: "ניצחנו למרות כל הספינים, למרות כל הלחצים, למרות כל הניסיות הטעייה והשקרים לעבור את המשוכה כי יש מאחורינו עשרות אלפי בתי ימים רוצים לצאת לדרך חדשה.

"הבת ימים האלה רוצים עיר טובה יותר, נקייה יותר, עם ארנונה טובה יותר, ושהעירייה עובדת עבורם ושלא הם עובדים העירייה". 

 בכר. ניצחון אבל לא מספיק עדיין | צילום: קובי קואנקס

בבחירות למועצה צברה סיעתו של ברוט 'מחל' את מירב הקולות (3,908 קולות), סיעתו של בכר 'בת ים בראש מורם', שנייה (3,065), וש"ס בראשות רפי ברנז סיימה שלישית (2,786). בת ים אחת של אלי יריב תהיה הסיעה הרביעית בגודלה (2,627), וישראל ביתנו חמישית (1,985).

החלוקה הסופית לסיעות ע"פ משרד הפנים

 

שלישי, 22:00: הקלפיות בבת ים נסגרו, והמתח במחנות גדול, כאשר על פי ההערכות היריבות הגדולה ניטשת בין ראש העירייה יוסי בכר, יו"ר הליכוד צביקה ברוט וחבר המועצה אלי יריב.

נכון לעכשיו, 48 אלף איש הצביעו בבת ים, על פי מדגם ראשוני, יוסי בכר זכה ב-37.8 מהקולות, צביקה ברוט ב-27.13 אחוז מהקולות ואלי יריב ב-21.34 אחוז. יש לציין כי מדובר במדגם ראשוני בלבד, וספירת הקולות עוד לא תמה.    

האם יחייך גם בסוף הערב? | צילום:  קובי קואנקס

אלי יריב, אמר לפני שעה קרלה במהלך ההמתנה מורטת העצבים לתוצאות: "אחלה יום, הסתובבתי בצהריים ובערב, תקתק כמו שתכננו, טיילתי בצהריים בטיילת ובקניון, בערב הגעתי לקלפיות. אנשים רוצים שינוי, אף פעם לא היה דבר כזה שאנשים רוצים לשנות את ראש העיר. יש אנשים שהצביעו פעם שעברה והבינו שעשו טעות, הצביעו בשביל ראש העיר שעזב ולא לזה שנבחר.

"המצב שלי טוב מאוד, אך לא אנבא, כי נבואה ניתנה לשוטים. עשינו סקר לפני כמה שבועות ויצא שאני מוביל על בכר באחוז אחד, שלמעשה זה צמוד. השאלה מי יעבור את ה-40 אחוז, או שנעלה לסיבוב שני. אם יהיה סיבוב שני כל אלה שלא הצביעו לבכר יחברו יחד ויצביעו למי שילך לסיבוב שני, ברוט לא במשחק והוא יודע את זה.

צביקה ברוט, מסר: "אני אוהב את העיר הזאת ואני מת על בת ים, נהנתי מכל שניה לראות אותם היום בקלפיות, חדורי רצון להביא שינוי לבת ים ולצאת לדרך חדשה. אני מקווה ומאמין שתוצאות הבחירות ישקפו את זה".

ראש העירייה, יוסי בכר: "אני גאה בבת ים שלי על יום בחירות דמוקרטי וללא שום תקלה או מחלוקת. זו בת ים החדשה שאני מוביל בשנים האחרונות.זכיתי לתמיכה ענקית בביקורים שלי בכל הקלפיות. כולם דיברו אתי על גאוותם בתמיכת ראש הממשלה. בת ים תהיה העיר מס 1 בגוש דן".