"מי מוכר את בת ים? מי מפקיר את תושביה לחסדי ראש עיריית תל אביב, רון חולדאי?", כך נפתחת איגרת בה מאחלחבר מועצת העיר אורי בוסקילה שנה טובה לתושבים, ובצידה האחורי הודפס פרוטוקול ישיבה עם נציגי האוצר שבה דובר על איחוד העיר.

בוסקילה שהצהיר לראשונה במיינט בת ים, על התמודדות לראשות העירייה, הוסיף לאיגרת תמונת שיירת מהגרי עבודה שחורים, וכתב: 'בת ים תוצף באריתראים ומהגרי עבודה שחולדאי יזרוק מתל אביב".

האיגרת הכעיסה רבים, ובראשם חברת המועצה ממרצ, קטי פיאסצקי-מורג (אף היא הצהירה שהיא שוקלת התמודדות לראשות העירייה):

צילום: באדיבות התושבים-

"מאכזב אותי מאד שידידי בחר לאחל שנה טובה לתושבים תוך שהוא מלבה שנאה וגזענות. חבל לי שאינו שותף לאהבת האדם באשר הוא אדם. מעבר לזה שאין בסיס לדברים, הרי כל מי שרוצה יכול להיכנס ולצאת מעיר בכל זמן שיחפוץ, מדובר בניסיון לגרוף תמיכה ציבורית תוך הפחדה. לדאבוני אנחנו לא מסתפקים בשרים ובחברי כנסת שעושים קריירה בלפלג ולשסות, ועכשיו מקבלים מסרים מסיתים וחשוכים גם מחברי מועצה. אני מצפה מכל חבריי למועצה להתנער מהדברים ולגנות כל גילוי של גזענות".

גם ב'תנועה לאיחוד המטרופולין' זעמו. עו"ד אבי אריה: "אגרת הברכה היא זלזול באינטליגנציה של תושבי בת ים, וניסיון פסול להשתמש באוכלוסיית המסתננים כשעיר לעזאזל לצורך גריפת הון פוליטי. אין קשר בין בעיית המסתננים לבין סוגיית האיחוד. גם אלה שבעד האיחוד וגם אלה שמתנגדים, חייבים להוקיע את בוסקילה, ולהבהיר בצורה ברורה שאין מקום לביטויים נגד אוכלוסיות כאלה ואחרות בשיח הציבורי".

בתגובה אומר בוסקילה: "שיכנו אותי בכל שם שיבחרו. אני תושב העיר בת ים, אוהב את העיר, וכל מה שצריך לעשות כדי שלא יקרה הדבר הנורא של להעלים אותה, אעשה. להגיד שאני לא רוצה כאן מהגרים בלתי חוקיים זה לא גזענות. אני שומר על הבית שלי. מי שמכיר אותי יודע שאין סובלני ממני,אבל מה שתושבי בת ים לא יודעים זה שהעיר שלהם נמכרה ע"י הנהלת העיר, והם חייבים להבין את ההשלכות. אני רק אומר את האמת".