בשבועות האחרונים הופצה בעיר חוברת המפרטת את אירועי חנוכה לציבור הדתי. על הפרסומים, כמו גם על מודעה המפרסמת מופע חנוכה של הזמרים החרדיים מוטי איידנסון, אברימי רוט ואחרים, מופיעים שמות ראש העירייה, יוסי בכר, חבר המועצה יצחק אסקפה, ומ"מ ראש העירייה, רפאל ברנז.

הציבור אף נקרא להגיע ללשכת ברנז (כפי שנעשה בעבר במופע של אברהם פריד בסוכות), כדי לאסוף כרטיסים למופע.

מאחר ובאוקטובר הקרוב יתקיימו בעיר בחירות יש מי שמוצא בפרסומים הללו טעם לפגם, והשבוע שלחה חברת המועצה פיאצסקי-מורג מכתב תלונה ליועצת המשפטית לעירייה ובו טענה שמדובר בפרסומים שהם תעמולת בחירות.

"בשנת בחירות יש להקפיד הקפדה יתרה על ניהול תעמולת בחירות במשאבי עירייה, והנה מר בכר וחברי הקואליציה שלו פועלים בניגוד להוראות המחייבות להימנע מכל תעמולת בחירות", טוענת פיאצסקי-מורג. בנוסף ביקשה להפסיק את חלוקת הכרטיסים במשרד ברנז.

צילום: איילת רוטה גבאי-

בתוך כך אמש (ד') נדחתה הצעה לסדר שהעלתה, ובה ביקשה מחברי המועצה לא לבצע בשנה הקרובה שום שינוי בסטאטוס קוו הנהוג בעיר, ולא לקבל החלטות שעלולות לפגוע בו. בהצעה טענה שבכל תקופת בחירות יש נטייה למהלכים קיצוניים על מנת להשיג תמיכה מציבורים שונים, והיא מבקשת מחברי המועצה לקבל החלטה שתמנע זאת עד לאוקטובר 2018. הצעתה הורדה מסדר היום ע"י ראש העירייה, בנימוק שהעירייה פועלת על פי חוק ולא תפר אותו.

מעיריית בת ים נמסר בתגובה:

"ע״פ חוזר מנכ״ל משרד הפנים, שנת בחירות מוגדרת כ- ״תקופה שתחילתה 1 בינואר של אותה שנת תקציב שבה מתקיימות בחירות, או לפחות תשעה חודשים לפני מועד הבחירות, לפי המועד המוקדם מבניהם". יודגש, כי בעלונים בהם מתבקשים תושבים לאסוף כרטיסים ממשרדו של סגן ראש העיר, הכניסה היא חינם, ולא מתבצעת מכירת כרטיסים במשרדי העירייה".