"תושב יקר, עיריית בת ים מברכת אותך על הצטרפותך למשפחת בת ים", כך נפתחת איגרת ברכה שנשלחה בשבועות האחרונים לתושבים חדשים בעיר. גם תושבים שעברו דירה בתוך העיר ושינו כתובת, זכו באיגרת.

האיגרת חתומה ע"י ראש העירייה, יוסי בכר, ומצורפים אליה שני כרטיסים למופע בהיכל התרבות.

צילום: באדיבות תושבים-

בתלונה שהוגשה השבוע ליועצת המשפטית לעירייה, ע"י חברת המועצה, קטי פיאסצקי-מורג, נטען שמדובר במתן טובה הנאה לתושבים, סמוך לתקופת בחירות, תוך ניצול משאבי העירייה לטובת בכר. "מעשה זה הוא עניין חדש שלא נעשה בעבר, והוא חמור ביותר. טובת הנאה הניתנת ע"י אישיות פוליטית שעומדת לבחירת התושבים ומנוגדת להוראות היועץ המשפטי לממשלה ומנוגדת לחוק תעמולת בחירות", נטען בתלונה.

עוד מצוין בתלונה שהעלות הכספית במתן אלפי כרטיסים חינם אינה מופיעה בתקציב העירייה וסכום זה נגרע מהכנסותיה. "מבוצעת כאן עבירה על חוק התקציב", לשון התלונה.

סוגיה נוספת שמועלית היא שימוש שנעשה במאגרי מידע של העירייה, ומהווה לכאורה, עבירה על חוק הגנת הפרטיות הגורס כי: "מסירת מידע מאת גוף ציבורי אסורה, זולת אם המידע פורסם לרבים או הועמד לעיון הרבים או שהאדם אשר המידע מתייחס אליו נתן הסכמתו למסירה". "חוק הגנת הפרטיות אוסר לעשות שימוש במידע המצוי במאגר רשום אלא למטרה לשמה נמסר המידע. הפרת סעיף זה מהווה עוולה אזרחית ואף עבירה פלילית שהעונש הקבוע בצידה עומד על 5 שנים", טוענת פיאסצקי-מורג.

איגרת הברכה מסתיימת במילים: "כמה טוב שבאת הביתה", אך חלק מהתושבים שקיבלו אותה לא עזבו כלל את הבית. "עברתי מרחוב אחד בעיר לרחוב אחר, כנראה בגלל ששיניתי כתובת בעירייה, הפכו אותי לתושב חדש וזכיתי בכרטיסים להופעה", מספר אחד התושבים.

צילום: באדיבות תושבים-

תגובת עיריית בת ים:

"העיר בת ים נהנית בשנים האחרונות מקליטת תושבים חדשים, שמעתיקים את משכנם לעיר, בשל תהליכי הפיתוח המואצים שהיא עוברת ואיכות החיים שהיא מציעה.

כחלק מהיערכותה של העיר לקליטה מאסיבית בשנים הקרובות ברובע פארק הים ובמתחמי ההתחדשות העירונית בעיר, החלה העירייה בתהליך שנועד להכיר לתושבים את המוסדות העירוניים השונים שעומדים לשירותם ולרווחתם.

תהליך לקליטת תושבים הינו תהליך שנהוג ברשויות שונות בישראל, ובכלל זה בבת ים, והוא כאמור צפוי להמשיך ולהתרחב ככל שיתקדמו עבודות הבניה בעיר.

הכרטיסים שניתנו הינם על בסיס מקום פנוי להצגות היכל התרבות"