פחות משנה לבחירות שעשויות להיות אחרונות כעיר עצמאית. כחלק מסדרת כתבות המציגות את המתמודדים למועצת העיר, שוחחנו השבוע עם ארבעה תושבי בת ים, מכל קצוות הקשת הפוליטית כדי לשמוע מהן העמדות שלהם בסוגיות החשובות שנמצאות על סדר היום בבת ים.

אתמול הצגנו את ענבל פלאח־יעקב. השני בסדרה שאנו מבאים לפניכם הוא:

ירון לוי

רקע כללי: סטודנט למדעי המדינה ושלטון מקומי, בן 36, נשוי לאורטל ואב לשניים. מגיע מעולם הספורט (ג'ודו) ועוסק ביזמות בתחום הספורט. בעלי חדר כושר ומנכ"ל חברה להקמת חדרי כושר.

מיקום פוליטי: יו"ר סיעת 'יש עתיד' בבת ים.

בראש סדר העדיפויות: חינוך, רווחה ושירות לתושב. "הבעיה הראשונה שבה חייבים לטפל היא ההזנחה בעיר. מבחינת ניקיון ותשתיות המצב של חלק מגני הילדים ובתי הספר מביך. לא ייתכן שידברו על אחוזי זכאים לבגרות וילדים ילמדו ללא תשתיות, ציוד, מזגנים, והביזיון של קריסת הקיר בטבנקין. גם נושא הצהרונים משמעותי. לא ייתכן שיש חוק חדש והעירייה לא יודעת להתמודד אתו, מה שגורם לפגיעה בצוות ובסופו של דבר בילדים. גם השירות לתושב דורש טיפול, אם זה מבחינה טכנולוגית, כמו הבלגן בתקופות רישום לגנים ואם זה בהיבט ההזנחה הכללית. ניקיון הוא הדוגמה הכי בולטת". 

ירון לוי: "להכניס למועצה אנשים צעירים ורעננים שרוצים לעשות שינוי" | צילום: קובי קואנקס-

למה אני? " יש חברי מועצה שחלקם נמצאים עשרות שנים בתפקיד. צריך לומר להם 'תודה, הגיע הזמן שתצאו בכבוד', ולהכניס למועצה אנשים צעירים ורעננים שרוצים לעשות שינוי, אנשים שבאים מהשטח ולא מפחדים או חושבים על אינטרסים לפני טובת העיר".

איחוד עם תל אביב: "לפני שמוותרים על העיר צריך לעשות הכל כדי שזה לא יקרה, ואם ראש העירייה לא מצליח לעשות הכל סימן שהוא לא מתאים לתפקיד. שנים דיברו על כך שאין תקציב לסבסד צהרונים, ואני אומר בגאווה רבה: מיליארד שקל הוקצו לצהרונים בזכות מחאה חברתית שאני בין מקימיה. אז כשראש העירייה אומר 'אין כסף, אנחנו בגירעון', שיבוא ויספר לנו איך הוא פותר את זה ברמה הפרלמנטרית. לפני שאני מוותר על העיר, צריך למצות את כל האפשרויות".

לקראת בחירות: "לכל מי שמתכוון להתמודד, אל תשכחו את הערך הבסיסי - בסוף כולנו שכנים. בואו נהיה ג'נטלמנים אחד לשני ונעשה את זה בצורה כי טובה וישרה שאפשר. מהות הפוליטיקה היא לדעת לקבל עמדות שמנוגדות להבנה ולעקרונות שלך".