הם צעירים, נמרצים, חילונים ודתיים, ויש להם מטרה אחת - לשנות את המפה הפוליטית בבת ים, לקבוע סדר יום חדש ולרענן את השורות. 

בתחילת השבוע הצגנו לכם את ענבל פלאח יעקב, ירון לוי ואבי אריה ואת העמדות שלהם בסוגיות החשובות שנמצאות על סדר היום בבת ים.

היום אנחנו מסיימים את סדרה עם המועמד הרביעי:

שמעון שמואלי

רקע כללי: עובד משרד האוצר, סטודנט למשפטים, בן 34, נשוי לנטלי ואב לארבעה. ראש עמותת 'בני תורה', שייך לציבור החרדי.

מיקום פוליטי: "תמיד הייתי איש ש"ס, גם בבחירות הארציות וגם במוניציפליות, כרגע אני מתכוון להתמודד ברשימה חרדית עצמאית".

למה אני? "לא פרשתי מש"ס ואין לי שום דבר נגדם, אבל ברגע שבחרתי ללכת עם אלי יריב (בבחירות המיוחדות לראשות העירייה) וגייסתי עבורו נתח גדול של קולות מהציבור החרדי והדתי, הבינו בש"ס את הכוח שלי. יש מי שכוח מאיים עליו, ובניגוד לאריה דרעי שבוחר לקרב אליו אנשים חזקים, מי שעומד כיום בראש הסיעה המקומית מעדיף להרחיק חזקים.

שמעון שמואלי: "מתנגד לחלוטין לאיחוד עם ת"א" | צילום: קובי קואנקס-

אומרים שש"ס זה בית ובית לא עוזבים, אבל ברגע שהכריזו, למיטב הבנתי, שהרשימה סגורה - נעלו אותי מחוץ לבית. לכן הגיע הזמן לדם חדש במועצה. יש לי כוח בקלפי ואנחנו מתכוונים לנער את המערכת הישנה והמקובעת."

בראש סדר העדיפויות: "עבור המגזר החרדי - תחום החינוך הלא פורמלי. להקים מתנ"ס חרדי, מקום אחד לחוגים, העשרה, ספרייה. במגזר החילוני הדגש הוא רפורמה ברישוי עסקים. תוך 90 יום מרגע הגשת המסמכים - קיבלת אישור. לא כמו היום שאנשים מתייבשים שנים בגלל ביורוקרטיה.

"אותו דבר גם בתמ"א - אם יש אישורים, תזיזו עניינים. כיום הכל תקוע כי לחברי המועצה אין רקע משפטי הנחוץ לשינוי נהלים ולדחיפת פרויקטים משמעותיים קדימה. נושא נוסף הוא ונדליזם בגינות הציבוריות: התקנת מצלמות בכל פארק. כרגע ההזנחה בגינות נוראית וזה מחדל עירוני".

איחוד עם תל אביב: "מתנגד לחלוטין. יש משפט שאומר: 'לא תחרוש שור וחמור יחדיו'. לצערי כרגע הביאו אותנו למצב שבת ים חמור והשור, ת"א, יגרור אותה אחריו".

לקראת בחירות: "הגיע הזמן לרענן רשימות. האדמה בבת ים בוערת וצריך אנשים חדשים שיגיעו ויכבו את האש".