בוסקילה בכנס אתמול | צילום: גפן גיל

אתמול (שני), באולמי שיין בבת ים, פתח אורי בוסקילה רשמית את קמפיין הבחירות שלו, לקראת יום הבוחר המוניציפאלי בחודש אוקטובר הקרוב. בוסקילה (61), חבר מועצת העיר ומשפטן במקצועו, מתמודד בסימן ההתנגדות לאיחוד הצפוי עם תל אביב, ולאיומים, שעל פי הבנתו, הוא צופן בחובו.

בין הנוכחים בכנס הייתה שרת המשפטים איילת שקד ('הבית היהודי'), שאף נשאה דברים ברוח הקמפיין של בוסקילה: "לעיר הזו יש אופי ייחודי וצריך לשמור עליו. תל אביב היא עיר נפרדת עם המון בעיות שמצריכות טיפול, ובת ים היא עיר שנמצאת בפריחה, וגם היא צריכה טיפול אך בנפרד. אורי בוסקילה יכול להוביל את תנופת הפיתוח לעיר הזו. אנחנו עומדים מאחוריך".

חבר המועצה אלי יריב, שהתמודד בעבר על ראשות העירייה ונכח באירוע, הוסיף: "יש אנשים שמרוב ייאוש ורצון החליף את השלטון, מוכנים להתאחד עם תל אביב בשביל זה, אבל אסור לנו להרים ידיים".

בוסקילה עצמו אמר: "בואו נתחיל מהשורה התחתונה. אני מתמודד על ראשות העיר בבחירות הקרובות. אני ניגש למשימה הזו בהתרגשות גדולה ומתוך אהבה לבת ים שלי, בת ים שלנו. בהקשר לאיחוד הצפוי, סכנה גדולה מרחפת מעל העיר. יש מי שרואים בבת ים חוליה חלשה וטרף קל. מוכרים לנו התושבים אשליות שבת ים תהפוך לתל אביב, אבל בת ים עלולה להפוך לרואנדה.

"בכל העולם, האוכלוסיות החלשות הן אלו שנדחקות אל שולי העיר. ברגע שבת ים תאוחד חלילה עם תל אביב, היא תהפוך לשוליים שלה. זה לא איחוד, זה ניצול".