בחודש אוקטובר האחרון גילתה תמר אברמוביץ' כי חלתה בסרטן. מטבע הדברים, תחילה בחרה הגננת לשעבר והדוגמנית בת ה־62, להסתגר בתוך עצמה. אבל ההתעניינות של הקרובים אליה גרמה לה לעשות שינוי של 180 מעלות, והיום היא חולקת את חייה הפרטיים ואת מלחמתה במחלה בעמוד הפייסבוק שלה בו היא בחרה להיחשף באהבה. 

 אברמוביץ'. "המוטו שלי - תקשיבו רק   ללב שלכם"   | צילום: ליה יפה, 'סטודיו 44'

אברמוביץ', אמא, סבתא לשתיים, מובילת דעת קהל, וכאמור דוגמנית, נולדה בבת ים וגדלה בעיר. "את כל הילדות שלי העברתי פה, וגם כשעזבתי אותה לאחר גירושיי, בת ים תמיד נשארה הבית". במקביל לגירושיה, החליטה אברמוביץ' לשנות מקצוע, ואחרי עשור סיימה את תפקידה כגננת בגן עירוני בעיר. "הייתי עדיין בחורה צעירה והחלטתי לעשות הסבת מקצוע כדי להתפרנס בצורה טובה יותר", היא מספרת.

כך מצאה את עצמה אברמוביץ' מתגלגלת מעיסוק לעיסוק, יחסי ציבור, שיווק, עוזרת אישית ועוד, כאשר לאורך כל הדרך היא מספרת "האהבה לאסתטיקה, לאופנה וליופי לא עזבו אותי. אם מישהו היה מגיע מחו"ל אני הייתי מבקשת מגזינים של VOGUE לפני שידעו מה זה בכלל בארץ. גם בבגרותי תמיד אהבתי לקבל הזמנות לתצוגות אופנה ותמיד התפעלתי מהדוגמניות המיתולוגיות בארץ. החלום לצעוד על המסלול פתאום התעורר גם בתוכי. כל זה ואני בכלל לא נראית כמותן, לא במראה, לא צעירה, אמא לילד, ובכלל ללא נתונים מתאימים".

את סיפור פריצת הדוגמנות שלה, שהחל רק לפני שנתיים, היא חבה לבנה, יובל אברמוביץ'. "במסגרת מסע הפרסום לספרו 'הרשימה', הייתי מגיעה לכל ההופעות הגדולות שלו, יושבת בקהל ורואה את הנוכחים מספרים על החלומות שלהם. באיזשהו רגע אמרתי לעצמי 'מה איתי' והחלטתי לצעוק גם את החלום שלי - להצטלם עם שמלת כלה בגיל 60".

לא עברו 30 שניות, לדבריה של תמר, והיא קיבלה הצעות ממעצבי ומעצבות שמלות כלה. לאחר שהצטלמה בשמלה לבנה, כתבה אברמוביץ' פוסט מרגש בפייסבוק על שמלת הכלה שלא היתה לה בצעירותה, והעלתה תמונות מסשן הצילומים. "כמות התגובות שקיבלתי היתה פשוט לא אמיתית, מאות של אנשים. מאז הצטלמתי להפקה עם בגדים של מיכל נגרין, עם בגדים של המותג המיתולוגי 'אתא' ועוד רבים".

לא מתכוונת לוותר

כאמור, בחודש אוקטובר האחרון, קיבלה אברמוביץ' את הבשורה הכואבת בחייה. "לפעמים החיים מעניקים לנו מתנות שאין לנו שליטה עליהם. ככה קרה שלפני ארבעה חודשים, במסגרת בדיקות דם שגרתיות, התבקשתי לרוץ לחדר מיון ואחר כך הגיעו בדיקות נוספות שבסופן מסקנה ברורה: סרטן ריאות. מאותו הרגע החיים קיבלו צורה אחרת. "כמעט חודשיים של אשפוז, טיפולים וחיים על קו בית־בית חולים.

"אז רגע לפני שאתם נותנים לי לייק מחבק", היא אומרת. "ואולי מרחם, אני חייבת לומר שמתנות, גם אם לא בוחרים בהן, הן עדיין מתנות. וככה יצא שבשלושה חודשים האחרונים גיליתי מחדש את כל בני המשפחה והחברים והאנשים שאני עובדת איתם. המחלה 'כפתה' על כולנו 'זמן איכות'. לפני שבוע חגגתי את יום הולדתי ה־62 ואני בוחרת להזכיר לעצמי ש־62 זה רק מספר ושסרטן זו רק מחלה. קצת פחות נוחה משפעת אבל היא עדיין רק מחלה, ואני לא מתכוונת לוותר לה. וגם אמשיך להצטלם, עם או בלי שיער, ולטייל ברחובות העיר, ובעיקר  לבלות עם כל האנשים האהובים עלי".

אברמוביץ' שהפכה מאמא וסבתא לדוגמנית ובלוגרית אופנה, שינתה שוב את ייעודה והפכה בעל כורחה לכוח והשראה לא רק לחולי אונקולוגיה נוספים אלא לאנשים רבים העוקבים מקרוב אחר סיפורה. "המוטו שלי", היא אומרת, "זה תעשו היום, תקשיבו רק ללב שלכם, תצבעו את החיים בוורוד, אל תיתקעו בעבר ותמשיכו להגשים חלומות".