במשך עשרות שנים מתמודד בועז אבהר (51) נשוי ואב לשניים, עם נכות, שיתוק מוחין ומתנייד באמצעות קביים.

לאחרונה פרש מעבודתו לפנסיה מוקדמת והחליט לצאת בפנייה נרגשת דרך עמותת 'סיכוי שווה', המסייעת לבעלי מוגבלות למצוא עבודה.

בועז אבהר. צילום: פרטי

"כל נושא התעסוקה חדש לי כי עבדתי בחברת 'בזק' במשך 31 שנה", הוא אומר השבוע. "אף פעם לא הרגשתי שבעבודה מסתכלים עליי אחרת, עבדתי בהמון תפקידים מגוונים אבל אחרי הפנסיה הבנתי שאני שוב צריך לפנות למעסיקים.

"אני מחפש עבודה בתחום הטיפולי כמדריך שיקומי, מאמן אישי, מלווה וחונך אנשים עם מוגבלות. אני מעוניין בעבודה מעניינת ומאתגרת ומאמין שמעסיקים מסוגלים להתעלם מהסטיגמות כי אני בא עם מסר של חוזקה ולא של חולשה. כנכה אני לא חושש לפנות למקומות עבודה ומאמין שזה הכל עניין של גישה".

כיצד הגעת לתחום האימון?

"בעשור האחרון עסקתי בין היתר באימון אישי, הנחיית קבוצות והרצאות. כיום אני משמש כרכז מועדון חברתי לצעירים עם מוגבלות בחולון ורכז מועדון קנ"ף, שזה מועדון חברתי למבוגרים עם מוגבלות בתל אביב. תמיד התעסקתי באימון אישי וזה תחום שאני מאוד מכוון אליו.

"אני גם חובב ספורט, בעבר השתייכתי לנבחרת ישראל לנכים בשחייה, השתתפתי באליפויות אירופה ובאליפויות עולם, ייצגתי את ישראל באולימפיאדה הפאראלימפית בסיאול בשנת 1988 שם זכיתי בשלוש מדליות אולימפיות ובאולימפיאדה הפאראלימפית בברצלונה בשנת 1992. היום אני מחפש עבודה טובה, לא ממקום של נזקק אלא דווקא ממקום של אדם עם כישרון ויכולות".

מוזמנים לבקר באתר של בועז או בדף הפייסבוק: 'בועז אבהר - אימון אישי להצלחה'.