הירקות חינם | צילום: מאיר אבוטבול

דרכו של איציק עטיה, תושב בת ים, אל חנות הירקות שפתח לפני כחודש ברחוב הנביאים בעיר, לא הייתה קלה. קדמה לה דרך ארוכה שבמהלכה תקופה ארוכה לא עבד מסיבות בריאותיות. במהלכה החליט שכאשר יתאפשר לו כלכלית, לא ישכח את מה שעבר ויסייע לנזקקים. כעת כשפתח את החנות הוא מיישם את מה שהבטיח לעצמו.

"ההתחלה לא קלה וצריך לצבור לקוחות לפני שמתחילים להרוויח", הוא אומר השבוע, אך למרות שהוא בתחילת הדרך אין זה מונע ממנו מלתת כבר עכשיו גם למי שידו אינה משגת. "כל יום שישי הוא מוציא החוצה קרטונים של סחורה מצוינת למען נזקקים שיכולים רק לבוא ולקחת", מספר אחד מתושבי השכונה. 

"לא עבדתי במשך כשנה וחצי בגלל סיבות בריאותיות והתקיימתי רק מקצבה של ביטוח לאומי ובמהלך המאבק שלי", מספר עטיה, אב לארבעה וסב לשישה נכדים, ומסביר: "הבטחתי לעצמי שאם אני אצא מזה ואשתקם, אני אתן גם לנזקקים".

איציק עטיה. הירקות חינם | צילום: מאיר אבוטבול

זו הבטחה לא פשוטה ליישום כשאתה רק בתחילת הדרך כעסק חדש.

"נכון שהחנות אומנם קיימת רק כחודש, ועדיין לא פשוט לי מבחינה כלכלית, אבל בכל זאת התחלתי את עניין התרומות לקהילה בשבועות האחרונים. אני מקווה להרחיב את זה ולתת עוד לנזקקים אולי גם חלות לקראת שישי בנוסף למכירה הרגילה בחנות. אני באמת מאחל לכולנו להיות בצד הנותן".