"האהבה מנצחת בסוף". זה המוטו המוביל את חייהם של צחי הראל (33) ושלומי נחמני (33) שבשנה שעברה, איחדו את גורלם בטקס נישואין. כעת, כמו רוב הזוגות הצעירים, הם מבקשים להקים משפחה, אבל בישראל 2019 עדיין לא מדובר בחלום פשוט עבור זוגות חד מיניים.

צחי ושלומי. בסוף האהבה מנצחת | צילום: פרטי

צחי הראל (33) ורואה חשבון במקצועו גדל בבת ים, למד בביה"ס 'רמות' ויצא מהארון בגיל 26. לפני ארבע שנים הכיר את מי שהפך לשותפו לחיים: שלומי נחמני (33) שוטר קהילתי במקצועו.  לפני שנה החליטו למסד את הקשר והתחייבו זה לזה בטקס רשמי, למרות שבישראל הוא עדיין אינו מוכר חוקית. השניים הקימו בית בחולון, וכעת מבקשים להפוך להורים.

 "חשבנו בתחילה להיעזר בפונדקאית", מספר הראל על ההתלבטות של השניים. "אחרי מחשבה החלטנו שפונדקאות זה תהליך ארוך מאוד, שכרוך בהמון משאבים, ומלווה בהמון סיכונים, שזה לא מה שאנחנו מחפשים".

השניים החליטו להקים תא משפחתי בהורות משותפת, "עם דמות אימהית שתהיה חלק שיוויוני מחיי הילד שלנו". לאחר קבלת ההחלטה יצאו השניים השבוע בהודעה פומבית ופרסמו בפייסבוק לכל מכריהם הודעה מרגשת שבה סיפרו על עצמם. כך החל מסע החיפושים של השניים אחר האישה המיוחדת שתחבור אליהם למשפחה אחת. "אנחנו מאמינים שבעזרת מחשבה היוצרת מציאות ואנרגיות חיובית נמשוך אלינו את האישה הנכונה שתבנה עמנו בית חם", הם אומרים באופטימיות. 

חשבתם על כל הסיבוכים שכרוכים בהורות משותפת?

"אנחנו מבינים שזה לא פשוט לקשור את חייך באדם לא מוכר, אבל זה סיכון שאנחנו מוכנים לקחת בשביל לבנות את התא המשפחתי שלנו עם אדם נוסף שרואה ורוצה רק את טובת הילד המיוחל". 

פוסט החיפוש. מאמינים בהורות שהיא חברות אמיתית| צילום מסך פייסבוק

איך הגיבו המשפחות שלכם לרעיון?

לקח להם זמן כמובן להתרגל לרעיון הנישואים החד מיניים, כי שנינו מגיעים מבתים מסורתיים אך בסופו של דבר כאשר רואים את ההכלה והפירגון בינינו, קשה להתנגד לזה ולהגיד שזה לא טוב. המשפחות שלנו רואות כמה אנחנו מאושרים, שלמים וטוב לנו, והם הבינו שאין סיבה שהם לא יהיו מאושרים עבורנו גם. נכון זה נשמע קלישאתי אבל גם כאשר בהתחלה הדברים נראים קשים, אין קושי שלא ניתן לעבור והאהבה מנצחת בסוף".

כעת הם מקווים שבזכות האהבה, הפרגון, והאופטימיות המסר הזה יגיע לאישה הנכונה, "ונצליח להגשים את החלום להיות הורים בקרוב, והלוואי שנתראה עוד שנה באירוע משמח שלנו כהורים", הם מסכמים. 

רוצה לפנות אל השניים? צרי קשר דרך הפייסבוק: TZAHI HAREL  או SHLOMI NAHMANI