כרזת האירוע

אמש (12.8) התקיימה בבת ים ההופעה המרכזית לכבוד הקיץ, הכללה מופע של חנן בן ארי, קובי אפללו וזמרים גברים נוספים, ונערכה בחסות עיריית בת ים והמועצה הדתית בעיר.

האירוע, אשר הייתה פתוח לקהל הרחב ובהנחה משמעותית לתושבי בת ים,  נערך על פי המשתתפים בהפרדה חלקית.

שדולת הנשים בישראל פרסמה פוסט ברשתות החברתיות בנושא. " 'משהו טוב קורה בבת ים', נכתב, "חבל שבמשהו הזה לא משתתפות נשים. שלושה זמרים גברים, להקה אחת גברית, ושלושה דוברים גברים יופיעו על הבמה לצד אפס עגול של נשים.

"השנה היא 2019 ואנחנו מצדנו נשמח מאוד כשנוכל להפסיק לספור כמה נשים יש באירועים ציבוריים, כשלא יעלה על דעתה של אף עירייה להרים אירוע תרבות מרכזי שנראה ככה. נשמח מאוד כשלא נצטרך לחשוד שאולי היעדרן של נשים אינו מקרי, אלא נועד לרצות קהלים או גורמים שלא מעוניינים לראות נשים מטעמים של 'צניעות' לכאורה".

האירוע אמש התקיים כאשר ברחבי המדינה השיח ציבורי נסוב סביב פסיקת בית המשפט בנצרת שהביאה לביטול הופעה מיוחדת למגזר החרדי, ובצל העתירה נגד ההחלטה שהגישה תנועת ש״ס.

מצד נציגי הקהילה החרדית בבת ים, נשמעה דווקא ביקורת על ההופעה. ״רוב ההופעה הייתה מעורבת עם גברים ונשים והוקצה רק חלק קטן למעלה שבו הייתה הפרדה מגדרית. כל זאת למרות שהאירוע שולם מתקציב התרבות תורנית ויש יותר מ-30% דתיים בעיר שמשלמים מיסים״.

כמו כן, לדבריהם ״דווקא זה שהאירוע לא היה בהפרדה ודווקא זה שזה לא היה לגמרי אירוע המיועד לקהילה הדתית בעיר, גרר ביקורת מהקהילה ובכלל בקושי היו אנשים מהקהילה החרדית בהופעה".

עוד מוסיפים יודעי דבר כי "אף אחד לא יכול לקבוע לקהילה הדתית איזה אירועים ואיזה תוכן יהיה בהם, זה סה"כ מדובר באירוע שבו גברים יושבים בצד אחד ונשים בצד שני. אגב שנה שעברה עשינו 35 אירועים לנשים ורק 12 לגברים, כלומר זה רחוק מהדרה שנות אור".