בשבוע שעבר התקיים בבת ים תרגיל מוכנות לשעת חירום, אבל לא כולם מרגישים בטוחים ורגועים יותר. הורים מודאגים דורשים שלא לחכות לאזעקה הבאה ויוצאים בפנייה לעירייה: "יש לדאוג למקלטים וממ"דים לילדי הגנים". 

מקלט ציבורי | זמן התראה: דקה וחצי | צילום: קובי קואנקס


"
לפי הנחיות פיקוד העורף, זמן הכניסה למרחב המוגן בבת ים הוא דקה וחצי", אומרת אם שבנה לומד בגן עירייה ברחוב אלי כהן בעיר, "אני לא מבינה איך הילדים שלנו צריכים לצאת מהגן, בצורה מסודרת ורגועה יש לומר, ולהגיע למקלט ציבורי איפשהו במהלך הרחוב".

הורים נוספים טוענים כי לא מעט גנים בעיר אינם ממגונים, לא בממ"ד ולא במקלט. לדבריהם, ההוראות שהגננות מקבלות במקרה של אזעקה הן פשוט להישאר בתוך מבנה הגן, ולהעביר את הילדים למחסה ליד קיר תומך

"הגננות כמובן לא אשמות", אומרת אחת האמהות בגן 'לשון הים' בעיר. "הן נקלעו לסיטואציה ביחד איתנו. טווח הטילים בסבב האחרון הגיע עד רחובות, ומתישהו הוא יגיע גם לפה. מתי מישהו יתעורר ויפעל למען מיגון ילדינו? איך אנחנו אמורים ללכת לעבודה ולהשאיר את היקר לנו מכל, עם הידיעה כי הם אינם מוגנים בגן".

העירייה, כך טוענים ההורים, צריכה קודם כל לטפל בנושא המיגון לילדים. "לצערנו זו התקופה שאנו חיים בה", אומר הורה לילד בגן 'נתיבי הים', "במקום להתעסק בטיילת, על ראש העירייה וחברי המועצה, למצוא פתרונות לבעיות דחופות יותר ומסכנות חיים אלה".

מעיריית בת ים נמסר: "אנו ערוכים היטב לכל תרחיש בטחוני ונמצאים בקשר ישיר ורציף עם גורמי פיקוד העורף וגורמי החירום הלאומיים. במסגרת היערכות לחירום, שמקדמת העירייה בשיתוף פיקוד העורף וגורמי החירום הלאומיים, הסתיים בשבוע שעבר תרגיל המדמה מלחמה ונפילת טילים בעיר". 

בעירייה הוסיפו: "כפי שכבר ענינו בנושא בעבר, אנו פועלים על פי הנחיות פיקוד העורף ובאם תהיה הנחייה המחייבת קירבה מידית לממ"דים, ישובצו ילדי הגנים במבנים חליפיים בעלי מיגון מתאים".