כיכר הפרפרים ע"ש תומר חזן ז"ל | צילום: דוברות העירייה

בספטמבר 2013 נרצח החייל תומר חזן ז"ל מבת ים. תומר חזן נולד בראשון לציון, בשכונת "פואבלו אספניול" ובילדותו עברה המשפחה לבת ים. "כיכר תומר" המנציחה את שמו ממוקמת בין שתי הערים שבהן גדל.

לכיכר, שחנוכתה הרשמית תיערך היום (ראשון בשעה 18:30) הוענק השם "כיכר הפרפרים", זאת בשל המיצב המיוחד שנבנה עליה: שלושה פרפרים של המעצב והאמן רענן כספין. המיצב, הינו פרי חלומה של  שרה, אמו של תומר, אשר חלמה חלום ובחלומה הופיעו תומר ופרפרים. הפרפרים משתלבים היטב גם עם נפשו של תומר, אשר לדברי המשפחה היה בחור עם נפש חופשית. 

תומר נולד בשנת 1992 בראשון לציון, וגדל והתחנך בבת ים. הוא נרצח בקלקיליה בחודש ספטמבר 2013. את הפיגוע ביצע מחבל שעבד עמו במסעדת "צחי בשרים" בה עבד בזמנו הפנוי. הוא סימן אותו כחייל צה"ל, הוליך אותו שולל בנוגע לזהותו

צילום: באדיבות המשפחה, פנינה פוגל

תומר אהד את מכבי תל אביב מגיל צעיר והצטיין בספורט ובכדורגל. היה לו מקום קבוע במשחקים בשער 11, והוא אף הספיק להשתתף בעבר במשחקי הניצחון באליפויות. משפחתו בשיתוף העירייה עורכת טורנירים לזכרו בהם משתתפים גם שחקני מכבי תל אביב בעבר ובהווה.

במסגרת הנצחתו בית הכנסת 'אורות התחיה' בבי"ס  'דרכא המר' שהוקם לאחר רצח שלושת הנערים נקרא על שמו ועל שם איל יפרח זכרם לברכה.

בנוסף המשפחה בשיתוף מחלקת הספורט הקימו לזכרו בבי"ס  "חשמונאים" בו למד חדר ספח המשמש לפעילות אמנותית מוזיקה מחול ושירה ולעשייה שמחה ויצירתית.  החדר עומד לשימוש התלמידים לפעילויות בית ספריות ולחוגים המתקיימים בו.    

טקס חנוכת הכיכר יתקיים ברחבה מסודרת של בניין SKY, סמוך לכיכר (גבול בת-ים ראשל"צ ליד הקאנטרי). הציבור מוזמן להגיע.