צילום: shutterstock

תביעה על רשלנות רפואית שהוגשה נגד בית חולים וולפסון בחולון, זיכתה את התובעת בסך 180 אלף ש"ח וכיסוי הוצאות משפטיות.

על פי פסק הדין, התובעת, בת 15, הגיעה ב-20/6/2010 עם שבר מכוס זכוכית שהתנפצה בקרסול רגלה, ועם חשד לקרע בגיד האכילס מהמוקד אל מיון בית חולים 'וולפסון'.

התביעה טענה כי בבדיקה בעת השהות של הנערה במיון, לא נמצא כל קרע בגיד על ידי רופאי חדר המיון ולא בוצעה בדיקת אולטרסאונד הנחשבת למתאימה למצבים אלו והייתה יכולה לגלות את הקרע בגיד. במידה והיו מגלים את הקרע בגיד סביר כי התובעת הייתה מקבלת את הטיפול המתאים ומחלימה בהדרגה.

בית החולים 'וולפסון' | צילום: איילת רוטה

עוד טוענת התובעת כי לאחר השחרור, המשיכה ללכת ללא קביים בהישמעה להמלצת הרופא נפלה וגרמה לקרע מלא בגיד ולטענת התביעה: "לו הייתה מקבלת את הטיפול הראוי מלכתחילה יתכן והגיד היה מתאחה ומתרפא באופן טבעי. בשל ההתרשלות, עברה התובעת ניתוח אשר כתוצאה ממנו, נותרה לתובעת צלקת מכאיבה, בולטת רגישה ומכוערת ומגבלה בתנועת הרגל".

בפסק הדין בית המשפט התקשה להתעלם מהעובדה שרופאי בית החולים 'וולפסון' לא ידעו את התובעת על אפשרות קיום הקרע ולא הזהירו מפני ההשלכות, אם קיים קרע כזה ומהו אופן הטיפול למניעת החמרתו, ואף לא הפנה להמשך מעקב. לכן, בית המשפט קבע כי אכן הייתה לקות בטיפול הראשוני הניתן לתובעת. הוא פסק לטובתה פיצוי בסך של 180,000 ש"ח והוצאות משפט.

מבית חולים וולפסון טרם התקבלה תגובה.