מבקרי קופת חולים 'לאומית' ברחוב מוכרי הסיגריות בשכונת רמת הנשיא בבת ים הבחינו בשבועות האחרונים בחתול רחוב ידידותי שהחליט לאמץ את הקופה כבית. יש מי שראה את התופעה בחיוב ויש מי שטען שקופת חולים אינה מקום לחיות מחמד. 

חתול בקופת חולים | צילום: שרה מימון

החתול תועד לראשונה בשבוע האחרון בתוך סניף הקופה, אך מבקרים קבועים מספרים שבחודשים האחרונים כבר הפך בן בית במקום, ונהג להתמקם בין הכיסאות ומול חדרי הרופאים. 

נוכחותו לא עברה בשקט, ומבקרים רבים נרתעו מנוכחותו. "יש חתול רחוב שמסתובב בין הרגליים של מטופלים בקופ"ח", הסבירה אחת המבקרות בתלונה. "מגיעים לפה גם ילדים קטנים וקשישים, יכול להיות שלחלקם יש אלרגיות לחתולים, יתכן שחלקם מפחדים מחתולים, ובאופן כללי חתול רחוב שאוכל מהפחים ונכנס לקופ"ח שאמור להיות מקום סטרילי, זה לא דבר של מה בכך".

עוד הוסיפו מתלוננים ואמרו: "במקום ישנן נשים בהריון שנמצאות בקבוצת סיכון למחלות של חתולים, ומכל שריטה יכולות להידבק במגוון חיידקים המסוכנים להן ולעובר, קופ"ח זה פשוט לא מקום לבע"ח".

מנגד קם לחתול מחנה תומכים. "בעלי חיים תורמים למצב הרוח ולהחלמה בשעת חולי, ונשים בהריון בקבוצת סיכון רק במקרה שהן נוגעות בצואת חתולים או בחול שהחתולים עושים את צרכיהן, כאשר זה אינו המקרה", טענה אחת המבקרות שביקשה להשאיר את החתול במקומו. 

מול שתי הדעות המנוגדות לא יכול היה צוות המרפאה לעשות דבר, והסוגיה הועברה לטיפול ההנהלה הראשית. שם נקטו בצעד חד משמעי.

מקופת חולים לאומית נמסר:

"אכן היה בסניף חתול שנכנס לפעמים לסניף ומסתובב בין הלקוחות, בעקבות זאת הוזמן גורם מהעירייה לפני כ- 3-4 חודשים לטפל בנושא. נציג העיריה הגיע וטען שע"פ חוק אין באפשרותו ללכוד אלא להוציאו מחוץ לסניף בלבד.

למרות זאת, בסיוע לוכד מקצועי פרטי, לכדנו את החתול בכלוב פרטי והוא שוחרר במרחק גדול מהסניף. נכון להיום שטח הסניף סטרילי מחתולים".