גם על הים התיכון צריך לשמור, ובבת ים יצוין השבוע יום האוקיינוס הבינלאומי במגוון אירועים לקהל הרחב בטיילת ולאורך החוף. בין השאר יגיעו לחוף אנשי יחידת הצוללים של זק"א, וינקו את קרקעית הים.

חוף בת ים | צילום: קובי קואנקס

האירועים יתקיימו תחת הסלוגן: "בת-ימי אמיתי- שומר על ים נקי!", והם ישלבו גם את תלמידי העיר ותנועות הנוער.

שכבות ה'-ו' מבתי הספר הסמוכים לחוף יעברו שיעורי הכנה במהלך השבוע בנושא הים ושמירה על הסביבה. ביום האירוע, התלמידים יצאו עם הצוותים החינוכיים לסיור לימודי בחוף אשר יודרך ע"י עמותת 'אקואושן', המקדמת את שימור הסביבה החופית בישראל.

לאחר מכן, יבוצע מבצע ניקיון תת ימי ע"י יחידת הצוללים של זק"א; צוללנים מקצועיים ירתמו למבצע ניקיון מקיף של תחתית החוף הימי, במטרה לשפר את חווית התושבים בחוף במהלך הקיץ הקרוב.

במקביל, יערכו מעגלי שיח ותערוכה בנושא אקטיביזם סביבתי בכלל, ושמירה על הים הבת ימי בפרט. פעילויות אלו בהובלת סטודנטים בת ימים, הלוקחים חלק בעמותת נטועים, BY.SEA project, להכשרת סטודנטים מקומיים כמובילים שינוי חברתי.

שומרים על הים | צילום מסך

במהלך האירוע הצוללנים יקיימו פעילות של "חפש את המטמון" כדי לעורר סקרנות כשהמסר הוא - הים הוא האוצר שלנו.

בנוסף יתקיים לאורך היום משט של חניכי 'צופי-ים' מול רצועת החוף, ייערכו פעילויות להגברת המודעות לשמירה על החוף של חניכי תנועת הצופים, ופעילויות לקהל שיכללו דוכני הסברה, סדנאות וסיורים של החברה להגנת הטבע.

מחזיק תיק החופים והמשנה לראש העיר ירון לוי: "אני מברך את מרכז הצעירים כיוונים להצלחה בבת ים על הובלת הפרוייקט ושיתוף הפעולה עם היחידה לאיכות סביבה וקיימות של העירייה. המיזם הינו הזדמנות טובה לקחת חלק בשמירה אוצר הטבע הקיים בבת ים – חוף הים".

האירועים יתקיימו כאמור ביום שישי ה-7.6.19 בין השעות 14:00-17:30.