למרות הביקורות שמופנות אליה כבחורה דתייה, חן חלפון, אמא לשלושה, בת 25 בת ים, כובשת את הרשת. "אני מרגישה שליחות", היא מסבירה למבקרים. "ואפילו אם מישהי אחת תקבל השראה מהסרטים שלי, אני את שלי עשיתי".

 חלפון. "אפילו בעלי לא תמיד מפרגן" | צילום פרטי

חלפון היא יוטוברית מהסוג האמיתי. "אני מצלמת סרטונים על החיים שלי ומעלה אותם לערוץ שלי. הכל התחיל כאשר סיימתי את הלימודים שלי כמורה והתחלתי את הסטאז' באולפנה. הבנות שלימדתי סיפרו לי על 'יוטיוב' כפלטפורמה להעלות תוכן לרשת, והתאהבתי בזה, אבל חיפשתי מישהי דתייה שאוכל להזדהות איתה ולא מצאתי. ואז לפני ארבע שנים בחופשת הלידה של ילדי השני עשיתי את זה והתחלתי להעלות לרשת סרטונים על החיים שלי".

הדרך, חלפון מספרת, לא היתה ועדיין איננה פשוטה. "כבחורה דתייה אני נמצאת בקונפליקט בין מה שאני כביכול אמורה לעשות, והטאבו על העיסוק השטחי שלי. מבחינת הקהילה הדתית, המשפחה שלי ואפילו בעלי שלא תמיד מפרגן".

על הקונפליקט שבו חיה חלפון נעשה אף סרט מטעם התאגיד 'כאן 11', אשר עקב אחריה בנוסף לעוד ארבעה כוכבי רשת וליווה אותה בהתמודדותה עם חוסר התמיכה של הקהילה שלה בתיעוד החיים שלה באופן כה חושפני.

"בואי נגיד שהלכתי נגד הזרם", מוסיפה חלפון. "אבל מבחינתי כל עוד אני מתפרנסת בכבוד מהעיסוק ומצליחה לגרום לאנשים, בעיקר נשים, להגיב לי, זה מבחינתי שווה את הכל".

בנוסף חלפון מרצה בבתי ספר על דימוי גוף חיובי. "הבנות אשר צופות בי ביוטיוב מזמינות אותי לבית הספר. שם יש לי הזדמנות להעביר את המסרים שלי על דימוי גוף חיובי, ליצור שיח על התפיסות של דימוי גוף ולהסביר שזה לא לינארי, וזה לא שחור או לבן, אלא יש גם הרבה אפור. בגדול האג'נדה שלי היא עוצמה נשית, אם זה לנערות או לאמהות צעירות כמוני, ובכלל לנשים וגברים כאחד".

ובהתאם לאג'נדה שלה מעלה חלפון בימים אלו לכבוד יום האישה את פרויקט ה'אל תנסו אותי' שלה, שבו היא מתנסה בדברים שהם כביכול גבריים.

"להחליף גלגל, לבנות רהיטים, להדליק מנגל וכו'. בעמוד שלי אני שמה דגש על התכנים, שילוב של סטיילינג ואיפור לנערות דתיות, תכנים חינוכיים פעם בחודש על חגים ואירועים, ויש גם כמובן הרבה 'פאן' בתיעוד החיים הרגילים שלי עם הילדים שלי. מבחינתי ואולי זה דווקא בגלל שאני דתייה, אני רואה בעשיית הסרטים שלי סוג של שליחות, ואפילו אם מישהי אחת תקבל השראה ממני, אני את שלי עשיתי".