צילום: עיריית בת ים

לקראת חגי תשרי נערכת עיריית בת ים למבצע רחב היקף של ניקיון ושיפור חזות העיר. את המבצע מוביל סגן ראש העירייה, יהודה הרוש, מחזיק תיק שפ"ע, אשר הנחה את אגפי שפ"ע ותברואה לעבור לעבודה בצורה מתוגברת, להרחיב משמעותית שעות הפעילות, וכמות המנופים הפועלים בעיר על מנת שהמרחב הציבורי יהיה נקי לפני החג.

במסגרת ההיערכות המיוחדת שמובילים האגף לשיפור פני העיר ואגף התברואה, מתבצע ניקוי מגרשים וחורשות, ניקיון הגינות הציבוריות, מבצע חרמשים בכלל העיר למשך שבועיים לפחות, פינוי גזם וגרוטאות וניקוי מדרכות וכבישים בצוותים מתוגברים של האגף לשיפור פני העיר, אגף התברואה והחברות הקבלניות.

כמו כן, הוקם צוות משימות מיוחד עבור הכנות מיוחדות בבתי הכנסת, מוסדות ציבור ושכונת עמידר בהתאם לתוכנית עבודה שהוכנה מראש.

צוותי מחלקת התברואה תוגברו לצורך מבצע הניקיון על ידי מחלקת המשק בציוד מכני הנדסי כבד. כן תבוצענה פעולות הדברה וריסוס של מכרסמים  וזוחלים בכל רחבי העיר.

כל האשפתונים בעיר ירוקנו לקראת החגים, המעברים והשבילים ינוקו. קבלני המיחזור הפועלים בעיר ידאגו עד ערב החג לרוקן את מיכלי הבקבוקים, הנייר והקרטון. התושבים מתבקשים להקפיד על ניקיון העיר ולפנות את האשפה לפחי אשפה בלבד. 

משאית זבל | צילום אילוסטרציה: Shutterstock

לתשומת לב, בין התאריכים 25.9.19-22.10.19 חל איסור על השלכת פסולת במרחב הציבורי מכל סוג: לרבות גזם, גרוטאות, ריהוט ישן מכשירי חשמל וכדומה.

הפיקוח העירוני מגביר את האכיפה לקראת החג תוך שימת דגש על לכלוך ברשות הרבים, הוצאת גזם וגרוטאות שלא בימי הפינוי, וכן אכיפה כנגד בעלי כלבים המלכלכים ברשות הרבים. כל החברות הפועלות בעיר בנושאי בנייה ופיתוח, נתבקשו שלא להשאיר ציוד כבד בצידי הדרכים.

המוקד העירוני, משו"ב 107, יפעל גם בימי החג 24 שעות ביממה.