אולי הבחנתם לאחרונה בכובעי צמר דומים שחובשים עובדי התברואה בעיר. לא מדובר בצירוף מקרים אלא ביוזמה מחממת את הלב (ואת הראש) של קבוצת נשים מיוחדת מבת ים.

במשך כשנתיים פועלת בבת ים קבוצת אמניות מסוג 'חוט ומחט' הקוראות לעצמן 'יוצרות בכיף'. "כל אחת מאתנו טובה בסוג סריגה אחר ובזמננו הפנוי אנו נוהגות לקחת חלק בפרויקטים שונים למען הקהילה", מעידה חברת הקבוצה טלי עדן.

 הסורגות. "מקוות שעוד נשים יאמצו את המודל" | צילום: באדיבות עדי לנדסמן

הכל התחיל כאשר אחת החברות, לינה דרורי שמה, יצאה בסערה האחרונה מביתה בשעת בוקר מוקדמת. "ראיתי את עובד הניקיון ברחוב ונראה היה שקר לו. למחרת מסרתי לו במתנה כובע שסרגתי, אבל זה לא הספיק לי וסרגתי כובע נוסף שנמסר לעובד אחר. סיפרתי לחברותיי וכך נולד הרעיון לפנק את האנשים האלה שעובדים עבורנו בקיץ ובחורף, בחמסין ובסערה. מיד פנינו למחלקת התברואה בעיר והתעניינו בכמות עובדי הניקיון ומפני האשפה בעיר".

המספר שבנות הקבוצה קיבלו הוא 60 וכך מצאה לעצמה הקבוצה פרויקט ייחודי לחורף. "עובדי הניקיון הם 'העובדים השקופים', אנו עוברים לידם ברחוב ומקבלים אותם כמובנים מאליהם, החלטנו לחמם להם את החורף ואת הלב וסרגנו לכל אחד מהם כובע". את הכובעים מסרה הקבוצה במחלקת התברואה בעיר לצורך חלוקה.

לאחרונה הן סיימו פרויקט סריגה גדול של שמיכה ענקית ל'בית השנטי' ופרויקט של שי לתינוקות בפגייה, וכבר במשך ארבע שנים סורגות כובעים לחולי סרטן המטופלים בבית חולים 'וולפסון' בעיר, "אנחנו תמיד מחפשות פרויקטים חדשים בתחום הסריגה שבהם נוכל לתת ולעשות למען הקהילה, ואנחנו מקוות שעוד נשים ברחבי הארץ יאמצו את המודל שלנו ויתרמו מזמנן ומהתמחותן למען הכלל" מסכמת עדן.