למעלה מאלף מוזמנים הגיעו לחתונה | צילום: איציק מימון

העיר בת ים צהלה ושמחה: רב העיר הראשי של בת ים, הרב אליהו בר שלום, חיתן את בנו, יוחנן, וכל אנשי הצמרת הגיעו לכבד. 

חתונת הענק התקיימה באולמי בילג'יו בבת ים. שם איחדו אילנות יוחסין בנו של הרב, יוחנן בר שלום, מבכירי ישיבת חברון, עם בתו של הרה׳ג ירון אשכנזי ראש קו ההלכה העולמי, אסתר. האווירה הייתה שמחה, התפאורה מושקעת, אך העיקר היו האורחים שהיוו את שמנה וסלתה של העולם הדתי והחרדי בבת ים ובארץ. 

בסידור הקידושין כובד הראשון לציון הגרש"מ עמאר, זקן הראשונים לציון הגר"א בקשי דורון הופיע אף הוא בהדרו, וזכה ל"שורות" מורחבות. הרב הראשי ונשיא ביה"ד הרבני הגר"ד לאו, הופיע אף הוא לברכה, כמו גם ראשי ישיבת חברון הגר"ד כהן והגר"י חברוני.

טקס הקידושין | צילום: איציק מימון

ענבי הגפן בענבי הגפן | צילום: איציק מימון

הראבדי"ם ארץ ישראל כובדו בברכות, ראב"ד ירושלים הגר"א רלב"ג, ראב"ד תל אביב הגר"ז כהן, וראב"ד חיפה הגר"י שלוש, כמו כן נצפו רבני הערים אשדוד, טבריה, נתניה, חדרה, פתח תקוה, חולון, דימונה, נס ציונה, אור יהודה, ומודיעין.

אורחים מיוחדים הופיעו מטעם מרכז רבני אירופה: הגר"י כהן ראב"ד פריז, והגר"א אולמן ראב"ד אוסטרליה. בקרב הקהל נראו אבדי"ם ודיינים רבים מהערים ירושלים ותל אביב.

כמו כן נצפו באולם כל ראשי ארגון 'הידברות', הג"ר זמיר כהן, וכן ראשי תנועת ערכים, ורבנים אורחים נוספים. השטיח האדום בדרך אל בימת הרבנים, לא נח לרגע.

מימין: מוטי בוסקילה, הרב אלחרר, רפאל ברנז, השר אריה דרעי, הרב בר שלום | צילום:איציק מימון

מימין: רועי וטורי, ליצור פרחן, הרב אליהו בר שלום ואברהם ישראל | צילום: איציק מימון

לא רק רבנים ודיינים נכחו באירוע אלא גם כל צמרת עיריית בת ים שהופיעה בהרכב מלא. ראש העירייה, צביקה ברוט, כובד במזיגת היין אל גביע הראשון לציון, וכל חברי הנהלת העיריה, ממלאי המקום, המשנים, הסגנים, חברי מועצת העירייה, וכן יו"ר המועצה הדתית וחבריה, נכחו באולם. 

ובהיבט הארצי, הגיעו לאירוע גם שר הפנים הרב דרעי, שר הדתות הרב ועקנין, וסגן השר יצחק כהן, בנוסף נכחו ח"כ מיכאל מלכיאלי, חה"כ יואב בן צור, חה"כ אזולאי, וחה"כ משה אביטבול.

גם אורחים מן הישוב היו באולם, ביניהם גבאי בתי הכנסת, והמון עם חוגג שהביעו את הערכתם לרב הראשי בריקודים שנערכו כמובן בהפרדה מלאה.  

מאות חוגגים ורוקדים | צילום: איציק מימון

על התזמורת הופקד אבי אילסון, שהקפיץ מאות בחורי ישיבת חברון. מקהלת גברים מיוחדת שהורכבה מחזני העיר, ולהקת רקדנים מיוחדת שימחה אף היא את הקהל, והאירוע נמשך עד השעות הקטנות של הלילה. שיהיה במזל טוב למשפחת הרב ולזוג הצעיר.