אליפות 'שחמטק' שכללה 140 בתי ספר מכל רחבי הארץ הסתיימה השבוע בהצלחה רבה  לתלמידי בת ים. נבחרת 'יד מרדכי' צברה את הניקוד הגבוה ביותר מבין כל בתי הספר בארץ, והצליחה להביס בניקוד גם את אלופי אשתקד, ביה"ס 'בן גוריון' מרחובות, שירדו השנה למקום השני. 

תלמידי יד מרדכי. אלופי שחמט | צילום: ביה"ס ודוברות עיריית בת ים

במסגרת התחרות היוקרתית התמודדו התלמידים עם רמות קושי שונות באמצעות אפליקציית 'שחמטק', בה צברו נקודות, תוך כדי פתירת תרגילי שחמט מאתגרים. כאשר מאחורי התחרות עומדת גישה הטוענת שבדרך זו מתפתחות מיומנויות חשובות הדרושות לאדם צעיר במאה ב- 21, ביניהם: חשיבה יצירתית, מתמטית, לוגית, פיתוח הזיכרון, רכישת מיומנויות ניהוליות, חברתיות ועוד.

במהלך התחרות פתרו תלמידי 'יד מרדכי' את התרגילים מכל מכשיר, מחשב, טבלט, סמארטפון, וגם מכל מקום -  מבית הספר, מהבית ואפילו מגן השעשועים, וכך הכניסו למעגל הלמידה המשמעותית גם את בני המשפחה.

השבוע כאמור הגיעה התחרות לסופה, ואין גאה ממנהלת ביה"ס 'יד מרדכי', אביבית מיסטריאל: "כמנהלת אני גאה בעשייה החינוכית שלנו ובשאיפתנו המתמדת למצוינות שבאה לידי ביטוי בהשקעה העקבית, והמשמעותית של תלמידנו שהניבה תוצאות של גאווה גדולה לבית ספרנו ולעיר בת ים". 

הנבחרת הזוכה לא סיימה את התחרות בידיים ריקות, אלא זכתה בשלל פרסים לבית הספר: ערכת שחמט ריצפתית ו - 10 ערכות אולימפיות איכותיות להצגת תרבות השחמט בבית הספר. כמו כן, צפויים לקבל התלמידים מידי מנהלי התוכנית "שחמטק" גביע בית ספרי, מדליות ותעודות על תרומתם של כל אחד ואחת להצלחה משותפת.