תמיד מוכנים לעזור לבעלי החיים | צילום: רעיה דוקטורנט

חתולים רבים מתגוררים ברחובות העיר בת ים, נתונים לחסדי התושבים. לאחרונה, הם קיבלו חיזוק נוסף מטעם הרשויות. שירי חן – יה היא שוטרת במרחב איילון וגיא שושן הוא שוטר עירוני, והשניים נמצאים בכוננות גם כשנוצר הצורך להציל את ההולכים על ארבע, המייללים והנובחים.

באחד הימים סייעו השניים בחילוץ גור חתולים, שעל פי השכנים, לא הפסיק לילל במשך שלושה ימים על גגון של בניין מגורים ברחוב בלפור בעיר. "הדיירים לא הצליחו לחלץ את הגור ולכן פנו למשטרה, שניסו לחלץ את הגור אבל ללא הצלחה, ולבסוף הם פנו אלי", מספרת רעיה דוקטורנט, פעילה למען בעלי חיים מוכרת בעיר. "הצוות הגיע אלי הביתה, אספו אותי עם כל הציוד הנדרש כדי להציל את החתול, ונשארו איתי עד שהצלחנו לחלצו".

חן –יה המשרתת במשטרה קרוב ל-20 שנה מספרת שעם כל הרצון הטוב, "לא הצלחנו לחלץ את הגור בצורה חיובית שלא יפגע, ולכן, פנינו לרעיה ששמה הולך לפניה, והיא מוכנה בכל שעה ביום ובנועם, לעזור לבעלי חיים במצוקה, אני קוראת לה 'הלוחשת לחתולים'".

"זה נעים שיש שיתוף עם הקהילה ואפשר לרתום אותם למשימות מיוחדות, כך אנו עובדים בצורה יעילה יותר עם השיטור העירוני ועם הרבה גורמים נוספים בקהילה וזה בעצם הרבה מהכיף בעבודה שלי, שיש בה עשייה למען האחר ואינטרקציה עם הרבה גורמים", מוסיפה דוקטורנט.

גם שושן, עובד השיטור העירוני בעיריית בת ים, מספר שעבורו הסיפוק הגדול בעבודה זה העזרה לחלש, "אני לא מסוגל לראות מישהו במצוקה ולא לנסות לעזור לו, אם זה אנשים או בע"ח". לשושן עצמו יש שני כלבים, "ואם מישהו פוגע בבעלי חיים, אין מצב שזה יעבור בשתיקה לידי, אני תמיד משתדל להגן על החלש ולא סתם אני במקצוע הזה כבר 13 שנים".