כבש לעגלות בעיר | צילום: עיריית בת ים

   

עיריית בת ים הודיעה השבוע על כוונתה להנגיש בתקופה הקרובה מדרכות וצמתים רבים בעיר, עבור נכים, בעלי מוגבלויות ומסיעי עגלות.

ההנגשה תתבצע על ידי הנמכת מדרכות לגובה הכביש והתקנת מעבר עם תבליט למניעת החלקה עבור לקויי ראייה, עיוורים, נעזרים בכיסא גלגלים והורים עם עגלות תינוק. כתוצאה מכך יוכלו התושבים לחצות את הכביש בצורה חלקה, מהירה ובעיקר בטוחה.

העבודות יתבצעו ברחובות: כנרת, הרב קוקיס, ז'בוטינסקי, שפירא, נורדאו, אצ"ל, צומת ש"י עגנון-יצחק שדה, צומת ה־T ברחוב אילת, צומת הגבול-ביל”ו, רחוב ניצנה, החשמונאים, בר אילן, צומת הרב לוי-יוספטל.

בכל מקום בו תבוצע הנמכה של המדרכה, יבוצע בנוסף טיפול באבני שפה בולטות כחלק מהנגשה עבור עיוורים וכבדי ראייה.

בנוסף, בחודש האחרון הסתיימו העבודות להנגשת הטיילת בירידה דרך רחוב ירושלים. במסגרת העבודות הותקן במקום כבש דק מעץ עבור עגלות נכים ועגלות תינוקות. לצד הכבש הותקן מעקה מתכת למען אנשים מבוגרים המתקשים בירידה במדרגות.

מהעירייה נמסר "הנגשת המרחב הציבורי היא חלק ממיזם עירוני רחב היקף להנגשת העיר בפני כלל תושביה. בהמשך תרחיב העירייה את התקנת מערכות הזמזמים לעיוורים במעברים מרומזרים, על מנת להתריע על חילופי האור ברמזור".

ראש העירייה, צביקה ברוט: “הפרויקט הוא חלק ממדיניות עירונית כוללת שמטרתה לספק לכל התושבים נגישות פיזית, תרבותית וקהילתית. אני מאמין כי חברה חזקה ובריאה נבחנת ביכולתה לראות את החלש ואת בעל המוגבלות שבקרבה ולספק לו מציאות חיים והזדמנויות שוות. כך אנו פועלים וכך נמשיך לפעול ביתר שאת".