יום שכולו אומנות | צילום: עיריית בת ים

לראשונה בבת ים: מיזם ייחודי המיועד לתלמידי כיתות ד' בכל בתי הספר ונועד לחשוף את התלמידים ליום שכולו אומנות.

היום הייחודי שהתרחש השבוע לראשונה נערך ע"י מחלקת תרבות של החברה לתרבות פנאי וספורט, בהובלת גלית חזן, ובשיתוף מוסדות התרבות השונים בעיר: היכל התרבות, האודיטוריום העירוני, מובי (מוזאוני בת-ים), ואנשי סל תרבות. במסגרתו נחשפו התלמידים לסוגי אומנות שונים: אומנות פלסטית, מחול, קולנוע ותיאטרון.כל הפעילויות היו בסימן "בת-ים עירי" לחיזוק תחושת השייכות והגאווה בעיר בת ים.

במהלך היום המיוחד צפו התלמידים צפו בהצגה 'מבצע קומיקס' של תיאטרון גושן, העוסקת בהשפעות הרחבות של תרבות הצריכה על דימוי עצמי ויחסים חברתיים.

מסורת חדשה בבת ים | צילום: דוברות העירייה

כמו כן, צפו התלמידים במופע 'סילבר שואו', מופע מחול מודרני המשלב אלמנטים של קיימות ומיחזור, וכן ביקרו התלמידים בשתי תערוכות ייחודיות: תערוכת 'פוקפורן' של הצלם כפיר זיוף, שהציג תערוכה בתלת-מימד, ותערוכת 'ליגואנה פסטה' של האמנים טליה כהן אסיף ואסף וקסלר.

גולת הכותרת של היום הייתה ביקור התלמידים בתערוכה העוסקת בעיר בת ים, על ההיסטוריה וההווה של העיר, המוצגת במוזיאון 'בן ארי' שבשכונת רמת יוסף. המוזיאון מציג תערוכות מתחלפות של אומנות עכשווית ושם דגש לתחום ההיסטוריה, התרבות והקהילה העירונית.

אמנות מכל הסוגים בבת ים | צילום: דוברות העירייה

ראש העירייה צביקה ברוט: "מדובר בחלק מהמדיניות שלנו להעשיר את עולמם של ילדי העיר, ולהציג בפניהם עולמות חדשים בתחומי התרבות והאמנות. אין ספק כי מיזמים שכאלו תפתח בתלמידים זיקה ליצירה ולמימוש הפוטנציאל האישי שלהם בתחומי החיים השונים. הערך המוסף הגדול הוא החיבור לעיר בת ים, וחיזוק תחושת השייכות העירונית״.

ברוט, יחד עם מנכ״לית העיריה יודפת אפק-ארזי, הכריזו כי היום הייחודי יהפוך למסורת קבועה שתתבצע מעתה מדי שנה בעיר בת-ים.