את אירועי יום העצמאות בר הרצל יפתח כתמיד טקס הדלקת המשואות המסורתי. אחרי חודשים של אימונים מפרכים, רס"ל לירז איילה נאון מבת ים, תהיה אחת מ־150 דגלנים שיובילו את הטקס, לתפארת מדינת ישראל והעיר בת ים.

איילה נאון. "בבית מאוד מתרגשים" | צילום: דובר צה"ל

רס"ל איילה נאון (24) משרתת בקבע כאחראית על ציוד בטיחות והצלה בחיל האוויר. היא גדלה בבת ים ולמדה בתיכון 'בית וגן' בעיר. "אני מאוד אוהבת את העיר, היתה לי ילדות נהדרת פה עם חוף הים והטיילת של העיר. בנוסף, תמיד ידעתי בתור ילדה קטנה שאני רוצה לשרת בצבא ולהיות בקבע. הוריי גידלו אותי עם סיפורים מהצבא ולכן חשוב לי לתרום למדינה".

מה זה אומר להיות דגלנית בטקס?

"כרגע זה אומר שאנחנו מתאמנים קרוב לעשר שעות ביום במשך חודשיים ואני כרגע מסופחת לפיקוד העורף. מבחינתי זה כבוד ענק להשתתף בטקס, בחיים שלי לא הייתי אפילו בתור קהל אלא רק צפיתי בטקס בטלוויזיה. ידעתי שאני ממש רוצה את זה, גם להביא כבוד למשפחה שלי וגם ליחידה שלי וכאשר הגיעו לבחון אצלנו, כל כך שמחתי שנבחרתי להיות אחת מתוך השניים היחידים מהיחידה".

בטקס ישתתפו, כאמור, כ־150 דגלנים שמחולקים לתפקידים. איילה נאון לוקחת חלק בהדגמת צורות ובהעברת הדגל. "ככל שהטקס מתקרב הלחץ הולך וגובר אנחנו מרגישים את המתח אבל בכל סוף יום רואים את ההתקדמות וההשתפרות שלנו", משתפת איילה נאון.

איך הגיבו בבית לכבוד לו זכית?

"בבית מאוד מתרגשים, אני גם תלמידה של הרב לוגסי בעיר, וחניכה של סניף בית עקיבא בעברי ולכן, את זוג הכרטיסים שקיבלתי, החלטתי לתת לו ולאשתו, לכבד אותם, שייהנו לצפות בטקס".