הסופרים הצעירים. חולמים וכותבים | צילום המחשה: shutterstock

   

מילה מסתתרת

סופרת: דיאנה נקונצ'ני, תלמידית כיתה ה'1 בביה"ס בן-גוריון

 בלילה, אחרי שלילי קיבלה את נשיקת הלילה מאבא שלה, היא סגרה את עיניה וניסתה להירדם, אחרי עשר שניות היא שמעה דפיקות בדלת. היא פקחה את עיניה, קמה מהמיטה, הלכה אל הדלת ופתחה אותה.

במקום את חדרו של אבא היא ראתה עולם לבן וריק, בלי סוף ובלי התחלה. על הרצפה היה מונח שטיח אדום כל-כך ארוך שלא ראו את סופו.

לילי נבהלה. לא, לא בגלל העולם שגילתה אחרי הדלת שלה, אלא בגלל שלא ראתה את אביה. פתאום, צצה בראשה מחשבה: "אולי אבא בסוף השטיח". היא הניחה רגל אחת על השטיח ואז את השנייה, שום דבר לא קרה. לילי התחילה ללכת ואחרי חצי שעה של הליכה היא ראתה מרחוק את סופו של השטיח ועליו עומד איש.

היא התחילה לרוץ אליו כי חשבה שזה אביה, אבל כשלילי הגיעה ל"אבא" שלה היא ראתה שזה לא הוא. זו מילה, אמא שלה, שמתה כאשר הייתה בת חמש. לילי חיבקה אותה חזק מאוד ושמחה לראות אותה שוב.

מילה התכופפה וחיבקה אותה בחזרה. אחרי עשר שניות מילה התרחקה שני צעדים אחורה וביקשה מלילי לבוא אחריה. הן ירדו מהשטיח והתחילו ללכת על החלק הלבן, לילי פחדה כי היא הרגישה שהיא עומדת ליפול. הן הלכו דרך ארוכה ועצרו, מילה הסתכלה סביב ואמרה: "יופי, אין אף אחד...". לילי לא הבינה מדוע היא אומרת את זה כי היא בעצמה לא ראתה אף אחד חוץ מאימה.

מילה התכופפה אליה ואמרה: "מחפשים אותי. קחי את זה לעולם שלך ואל תשאלי שאלות, פשוט קחי!".

מילה הושיטה ללילי ספר שכתוב בשפת המתים וכסף מהעולם השלישי. לילי הייתה בפאניקה ולא רצתה לקחת אבל בכל זאת לקחה אותם איתה, מילה הודתה לה ופתאום, לילי התעוררה במיטתה. היא הסתכלה סביב וראתה שעל שולחנה מונחים הספר והכסף, ומכתב עליו כתוב המשפט: "זה לא היה חלום".

רוצים לקרוא את הסיפורים האחרים שהתפרסמו?

הסיפור הקצר של מאיה לרין מביה"ס 'הנשיא'

הסיפור הקצר של נטע ברוכים מביה"ס 'עקיבא'

הסיפור הקצר של אופק גבריאל מביה"ס 'דוד אלעזר'

"תחרות הסיפור הקצר" הנערכת השנה בבת ים לראשונה, היא פרי שיתוף הפעולה של  אגף החינוך, משרד החינוך, אגף תרבות והספרייה העירונית "התרבוטק". בתחרות השתתפו כיתות ה-ו מכל בתי הספר היסודיים בעיר, כל תלמיד התבקש לעמוד בקריטריונים הבאים: לכתוב בין 250-350 מילה בעברית, ולשלב בסיפור חמש מתוך שבע המילים הבאות: עתיד, ספר, חלום, שטיח, כסף, שמחה ודלת.

הסיפורים הקצרים עברו לסינון ראשוני של רכזות השפה בבתי הספר, ולאחר מכן הועברו לוועדה מקצועית, שכללה אנשי חינוך וספר, שבחרה עשרה סיפורים.

ביום ג', 28.5 בשעה 19:30 יתקיים ערב חגיגי שבו יוקראו הסיפורים הנבחרים בפני קהל. המקריאים יהיו תלמידי מגמת תיאטרון מתיכון שז"ר.