הסופרים הצעירים. חולמים וכותבים | צילום המחשה: shutterstock

    

הגמד והנסיכה מספרי האגדות

סופרת: טוהר לביא תלמידת כיתה ה' 2 מבית הספר 'עקיבא' 

שלום קוראים לי שרי, אני מתגוררת בבית קטן.

אמא תמיד אמרה ש"מהיום בו למדתי לדבר, לא הפסקתי לספר". יש לי עבודה פשוטה, אך החלום שלי הוא להיות סופרת. אין לי הרבה כסף, אני בקושי יכולה לקנות שטיח חדש, אך אני שמחה במה שיש לי.

ביום הולדתי ה-20 החלטתי שעלי להגשים את חלומי, העליתי את סיפורי הרבים על הכתב והלכתי למקומות רבים כדי לבדוק אם סיפורי יכולים להתקבל ולצאת אל האור, אך איש לא קיבלם, חלק אפילו לא טרחו לקרוא אותם.

באחד הימים התיישבתי על מפתן הדלת וחשבתי: "מה יהיה עם העתיד שלי? האם לעולם החלום שלי יישאר רק חלום?" כמעט שהתייאשתי, לא ידעתי איך להמשיך מכאן. לפתע נפתחה הדלת הופיע איש קטן ממש, כמו גמד, עם מצנפת אדומה וחליפה ירוקה. הגמד היה מאוד נחמד, הוא היה מרותק מסיפורי.

למחרת הגמד הופיע משום מקום כשכל סיפורי מלאים באיורים מרשימים, "בואי הצטרפי אלי אל המסע".

בכל יום היינו יוצאים לכיכר העיר, אני מספרת את סיפורי, והגמד על שרפרף מציג את האיורים ומוסיף תנועות בפנטומימה. אט אט התקבצו סביבנו ילדים וגם מבוגרים, השמועה על הזוג המוזר "הגמד והנסיכה מספרי האגדות" עברה מפה לאוזן. בכל יום היו מגיעים עוד ועוד אנשים. האנשים היו מחכים שנגיע לכיכר העיר, בכל יום עם סיפור אחר, הם היו מתרגשים, מסתקרנים, צוחקים ובוכים.

יום אחד, בין האנשים עמד איש חשוב שחבש מגבעת ולבש חליפה יוקרתית, בסוף הסיפור הוא ניגש אלינו ושאל: "מהיכן מגיעים הסיפורים והאיורים הללו?" עניתי  לו: "הסיפורים מגיעים מדמיוני ומרגע שנפגשתי עם  הגמד הפכנו לצמד, וכולם מכנים אותנו "הגמד והנסיכה מספרי האגדות".  האיש ביקש להשאיל כמה מספרי.

כעבור זמן מה, כשהגעתי לכיכר העיר ציפתה לי הפתעה, היה שם דוכן עמוס בספרים שלי, מישהו הוציא אותם לאור בכריכה מהודרת עם איורים מרהיבים. לא האמנתי שחלומי סוף סוף מתגשם.

הספרים נחטפו מהדוכן כמו לחמניות חמות, ערכו לכבודנו חגיגה בכיכר העיר כל כך התרגשתי אך מישהו היה חסר...

חיפשתי אותו וקראתי בשמו "גמד גמדוני היכן אתה?", אך הגמד נעלם, הוא השאיר לי ציור אחרון בו הבנתי שהוא הולך להגשים חלום למישהו אחר.

כעת יש לי חנות ספרים קטנה ויפה עם הספרים הכי מרתקים, אם תעברו בסביבה אל תשכחו לבקר אותי ולהיכנס לעולם שכולו מלא בדמיון.

רוצים לקרוא את הסיפורים האחרים שהתפרסמו?

הסיפור הקצר של דיאנה נקונצ'ני מ'בן-גוריון'

הסיפור הקצר של מאיה לרין מביה"ס 'הנשיא'

הסיפור הקצר של נטע ברוכים מביה"ס 'עקיבא'

הסיפור הקצר של אופק גבריאל מביה"ס 'דוד אלעזר'

"תחרות הסיפור הקצר" הנערכת השנה בבת ים לראשונה, היא פרי שיתוף הפעולה של  אגף החינוך, משרד החינוך, אגף תרבות והספרייה העירונית "התרבוטק". בתחרות השתתפו כיתות ה-ו מכל בתי הספר היסודיים בעיר, כל תלמיד התבקש לעמוד בקריטריונים הבאים: לכתוב בין 250-350 מילה בעברית, ולשלב בסיפור חמש מתוך שבע המילים הבאות: עתיד, ספר, חלום, שטיח, כסף, שמחה ודלת.

הסיפורים הקצרים עברו לסינון ראשוני של רכזות השפה בבתי הספר, ולאחר מכן הועברו לוועדה מקצועית, שכללה אנשי חינוך וספר, שבחרה עשרה סיפורים.

ביום ג', 28.5 בשעה 19:30 יתקיים ערב חגיגי שבו יוקראו הסיפורים הנבחרים בפני קהל. המקריאים יהיו תלמידי מגמת תיאטרון מתיכון שז"ר.