הסופרים הצעירים. חולמים וכותבים | צילום המחשה: shutterstock

    

להגשים חלום

סופר: אופק גבריאל תלמיד כיתה ו'2 מביה"ס 'דוד אלעזר'

הוא בן שתים עשרה, לומד בבית ספר הימי בחיפה. האהבה הגדולה שלו בחיים היא גלישה בים. השם שלו אדיר. אדיר גדל במשפחה דלת אמצעים, הוריו היו מובטלים ולא היה ביכולתם לרכוש לו גלשן, אדיר החליט ליצור גלשן בעצמו.                                                              

הוא בנה גלשן מקלקר וצבע אותו בצבעי כחול-לבן. כאשר גלש, הרגיש כציפור העפה במהירות מעל פני המים.

הגיע סוף שנה ותמיר, המורה לגלישה בחר חמישה גולשים לתחרות גלישה. אדיר היה ביניהם.

כאשר גל שמע זאת הוא התמלא כעס ודפק על דלת הכיתה בחזקה. הוא רצה לנצח בתחרות וידע שאדיר מתמודד חזק, הוא החליט לחבל בגלשן של אדיר.    למחרת, פנה לאדיר: "אולי נלך היום לים להתאמן לתחרות"? אדיר התלהב וענה: "בשמחה".

בים, גל הציע שיחליפו גלשנים. אדיר יגלוש על הגלשן של גל וגל יגלוש על הגלשן של אדיר. לפתע במהלך הגלישה, הוציא גל סכין חדה והחל לחתוך את הגלשן של אדיר. הגלשן נחתך לשתי חתיכות וגל צעק מתוך המים "הצילו", "הצילו".

אדיר שמע את קולו והגיע אליו במהירות. הוא הרים את גל כדי שיוכל לנשום ואז ראה את שני חלקי הגלשן שלו צפים על פני המים. אדיר שאל: "גל, אתה בסדר? מה קרה לגלשן שלי?"  גל ענה: "אני לא יודע, הגלשן נחתך לשניים בלי סיבה".

אדיר האמין לגל, אך היה עצוב. אין לו גלשן לתחרות בעוד שבוע. מה יעשה? לפתע תמיר נכנס לכיתה ואמר שיש לו הפתעה. הוא החליט לרכוש עבור התלמידים שלו חמישה גלשנים יקרים ואיכותיים בצבעי כחול-לבן. אדיר קפץ משמחה.

הגיע יום התחרות. חמשת הגולשים קשרו לרגלם את הגלשנים ובהישמע הקריאה לצאת לים, החלו לגלוש במהירות. אדיר ראה מרחוק את גל ואיחל לו בהצלחה, גל לא ענה לו.

אדיר גלש באומץ על הגלים והגיע ראשון אל עבר המטרה בחוף.                 

תמיר צעק בהתלהבות: "אדיר הוא המנצח במקום הראשון בתחרות הגלישה". אדיר בכה מרוב אושר וזכה בסכום כסף גדול.

גל הגיע בפנים מלאות בושה ללחוץ את ידו, הוא לא הצליח למנוע ממנו לנצח.     

עשר שנים עברו מאז, אדיר לא יכול היה לדמיין עתיד טוב יותר. היום הוא מנהל בית ספר לגלישה, זכה במדליות ועוזר לילדים רבים להגשים את חלומם.

כי הרי חלום זו תכנית שחולמים בלילה כדי להגשימה למציאות ביום. 

רוצים לקרוא את הסיפור הקודם שהתפרסם?

הסיפור הקצר של נטע ברוכים מביה"ס 'עקיבא'

"תחרות הסיפור הקצר" הנערכת השנה בבת ים לראשונה, היא פרי שיתוף הפעולה של  אגף החינוך, משרד החינוך, אגף תרבות והספרייה העירונית "התרבוטק". בתחרות השתתפו כיתות ה-ו מכל בתי הספר היסודיים בעיר, כל תלמיד התבקש לעמוד בקריטריונים הבאים: לכתוב בין 250-350 מילה בעברית, ולשלב בסיפור חמש מתוך שבע המילים הבאות: עתיד, ספר, חלום, שטיח, כסף, שמחה ודלת.

הסיפורים הקצרים עברו לסינון ראשוני של רכזות השפה בבתי הספר, ולאחר מכן הועברו לוועדה מקצועית, שכללה אנשי חינוך וספר, שבחרה עשרה סיפורים.

ביום ג', 28.5 בשעה 19:30 יתקיים ערב חגיגי שבו יוקראו הסיפורים הנבחרים בפני קהל. המקריאים יהיו תלמידי מגמת תיאטרון מתיכון שז"ר.