הסופרים הצעירים. חולמים וכותבים | צילום המחשה: shutterstock

    

המסע אל השמחה

סופרת: ליאור אשכנזי תלמידת כיתה ו'2 מביה"ס 'דוד אלעזר'

לפני 3000 שנה בממלכת האופל חיו אנשים עצובים מאוד. הם כל הזמן בכו, דמעותיהם היו אין סופיות. יום אחד בשנה היה יום חגיגה עבורם, היה זה יום הגמדים. עשרה גמדים הגיעו מאי הנקרא אי ה"אושר", אי נידח ורחוק, הם רקדו ושרו עם העצובים מהבוקר עד חצות הלילה.

נחשו מי לא הייתה מרוצה מכך? כמובן, שליטת הממלכה, מרי שמה. היא לבשה בגדים שחורים והייתה כעוסה וממורמת כל הזמן. כאשר שמעה ששוב הגמדים מתכוננים להגיע לשמח את תושביה, היא החליטה כי תעשה ככל יכולתה למנוע זאת.  

מרי זממה להעלים את הגמדים. ביום שיגיעו, היא תשלח עשרה מעוזריה לשטח הממלכה עם סירים גדולים ושחורים, כל אחד מהם יתפוס גמד ויכניס אותו לסיר. אנשים לא יחשדו, הם יחשבו כי בסירים אוכל לחגיגה. עוזריה ישליכו את הסירים לים. "הגמדים יוכלו לשוב בבטחה לאי ה"אושר" שלהם", צחקה מרי בקול גדול.

גיל, מנהיג הגמדים, התכונן כהרגלו למסע מחוץ לאי. הוא ועוד תשעה גמדים יוצאים לשמח את תושבי ממלכת האופל.

הייתה לו תחושה רעה, אך השליחות שלו לשמח אחרים נתנה לו ולחברתו, הגמדה שיר, הידועה בשירתה המצמררת והמרגשת, כוחות להתגבר על כל מכשול. באותו היום זרחה השמש והממלכה האפלה נהפכה למוארת. מוסיקה נשמעה בקולי קולות וכל תושבי הממלכה, מבוגרים וילדים החלו לרקוד ולשיר עם הגמדים.

העוזרים הוציאו את סירי האוכל, כל סיר הועמד במקום אחר כדי לא לעורר חשד. כל עוזר ניגש לגמד הרים והשליך אותו לעבר הסיר וסגר במהירות את המכסה.                           

לפתע גיל הבחין כי חבריו נעלמו מהשטח. "זאת מרי, אמר לעצמו". הוא התפרץ לתוך חדרה של מרי, שבר את הדלת ושאל: " היכן חבריי?" מה עשית עימם?"

מרי עשתה עצמה קוראת בספר והשיבה בלגלוג: "הם בדרכם חזרה לאי שלכם", אני לא רוצה כאן שום מסיבה או חגיגה. מבחינתי שכולם ימשיכו להיות עצובים".                                    

שיר הגמדה הטובה, ששמעה את דברי מרי, החלה לשיר בקול גדול ולפתע כל הסירים, בהם היו שבויים הגמדים, התנפצו לרסיסים."את לא תצליחי למנוע מתושבייך לשמוח, אנחנו נדאג לכך" אמרו גיל ושיר הגמדים.

הם המשיכו יחד עם חבריהם לחלום לשמח כל אדם החי בממלכה אפלה. הם ידעו כי בעתיד השמחה תנצח כל עצבות.

לקריאת שאר הסיפורים שהתפרסמו >>>

הסיפור הקצר של דיאנה נקונצ'ני מביה"ס 'בן-גוריון'

הסיפור הקצר של מאיה לרין מביה"ס 'הנשיא'

הסיפור הקצר של נטע ברוכים מביה"ס 'עקיבא'

הסיפור הקצר של אופק גבריאל מביה"ס 'דוד אלעזר'

 

"תחרות הסיפור הקצר" הנערכת השנה בבת ים לראשונה, היא פרי שיתוף הפעולה של  אגף החינוך, משרד החינוך, אגף תרבות והספרייה העירונית "התרבוטק". בתחרות השתתפו כיתות ה-ו מכל בתי הספר היסודיים בעיר, כל תלמיד התבקש לעמוד בקריטריונים הבאים: לכתוב בין 250-350 מילה בעברית, ולשלב בסיפור חמש מתוך שבע המילים הבאות: עתיד, ספר, חלום, שטיח, כסף, שמחה ודלת.

הסיפורים הקצרים עברו לסינון ראשוני של רכזות השפה בבתי הספר, ולאחר מכן הועברו לוועדה מקצועית, שכללה אנשי חינוך וספר, שבחרה עשרה סיפורים.

ביום ג', 28.5 בשעה 19:30 יתקיים ערב חגיגי שבו יוקראו הסיפורים הנבחרים בפני קהל. המקריאים יהיו תלמידי מגמת תיאטרון מתיכון שז"ר.