הסופרים הצעירים. חולמים וכותבים | צילום המחשה: shutterstock

   

החלום

סופרת: מאיה לארין תלמידת כיתה ו'' בבית הספר "הנשיא"

שלום, אני עידו ואני רוצה לספר לכם סיפור שקרה לי לפני שנה.

בשנה שעברה הייתי בכיתה ו' ולמשפחתי לא היה הרבה כסף, היו לי בגדים ישנים ונעליים בלויות ובגלל זה "המקובלים" היו צוחקים עלי, הם צחקו על כולם אבל עלי במיוחד.

תמיד רציתי להיות מקובל, להרגיש איך זה שכולם מתייחסים אלי בכבוד ולא לועגים לי, אבל ידעתי שזה לא יכול לקרות. אני אף פעם לא אוכל לקנות בגדים יפים או מותגים.

יום אחד חזרתי הביתה מבית הספר, ישבתי על השטיח, התחלתי להכין שיעורי בית ומכיוון שהייתי עייף פשוט נרדמתי. ובחלום הייתי בחדר לא מוכר ובו היו שתי דלתות, על דלת אחת היה כתוב "מקובל" ועל הדלת השנייה היה כתוב דחוי.

בחרתי לפתוח את הדלת שהיה כתוב עליה "מקובל" ונכנסתי... שם אני והחברים שלי היינו "מקובלים" והילדים "המקובלים" היו דחויים. היו לי בגדים יפים וכולם רצו לשחק איתי. הייתי מאושר והרגשתי נהדר. החברים שלי ואני צחקנו על הילדים הדחויים והחזרנו להם על כל מה שהם עשו לנו בעבר. זה היה ממש כיף לראות אותם מרגישים רע כמו שאנחנו הרגשנו, אבל אחר כך הרגשתי רע, כי נזכרתי איך צחקו עלי ואיך רציתי שיתנהגו אלי בצורה יפה וחברית.

התעוררתי, ולא הייתי בטוח האם זה היה חלום או מציאות, אז אמרתי לעצמי:

"אני כבר אגלה מחר". סיימתי שיעורים סגרתי את הספר והלכתי לשחק.

למחרת הגעתי לכיתה והבנתי שזה באמת היה חלום- התאכזבתי. שוב "המקובלים" צחקו עלי, שוב הייתי דחוי. הבטחתי לעצמי שאם פעם אני אהיה מקובל אני אף פעם לא אצחק על הדחויים ואפילו אעזור להם להיות "מקובלים".

כשעברתי ללמוד בחטיבה, דברים השתנו הפכתי להיות "אחד מהחבר'ה"! זכרתי את מה שהבטחתי לעצמי. וניסיתי לעזור כמה שיותר לילדים דחויים.

בכיתה החדשה אין יותר "מקובלים" ו"דחויים" , כולנו כיתה אחת מגובשת.

רוצים לקרוא את הסיפורים האחרים שהתפרסמו?

הסיפור הקצר של נטע ברוכים מביה"ס 'עקיבא'

הסיפור הקצר של אופק גבריאל מביה"ס 'דוד אלעזר'

"תחרות הסיפור הקצר" הנערכת השנה בבת ים לראשונה, היא פרי שיתוף הפעולה של  אגף החינוך, משרד החינוך, אגף תרבות והספרייה העירונית "התרבוטק". בתחרות השתתפו כיתות ה-ו מכל בתי הספר היסודיים בעיר, כל תלמיד התבקש לעמוד בקריטריונים הבאים: לכתוב בין 250-350 מילה בעברית, ולשלב בסיפור חמש מתוך שבע המילים הבאות: עתיד, ספר, חלום, שטיח, כסף, שמחה ודלת.

הסיפורים הקצרים עברו לסינון ראשוני של רכזות השפה בבתי הספר, ולאחר מכן הועברו לוועדה מקצועית, שכללה אנשי חינוך וספר, שבחרה עשרה סיפורים.

ביום ג', 28.5 בשעה 19:30 יתקיים ערב חגיגי שבו יוקראו הסיפורים הנבחרים בפני קהל. המקריאים יהיו תלמידי מגמת תיאטרון מתיכון שז"ר.