העץ שנכרת ברחוב דניאל | צילום: אופיר רוסיליו

תושבי שכונת 'לב העיר' אשר מבלים גינת 'רוטרי' מדי יום, הופתעו לגלות לפני ימים אחדים כי נכרת עץ נוסף בגינה הציבורית אשר משמשת אותם. העץ המדובר נכרת ברחוב דניאל. 

התושבים באיזור מתלוננים כבר תקופה על גינות ציבוריות באיזור. "כבכול ערב טיילתי עם כלבתי בגינה הציבורית הסמוכה לביתי, אך מה רבה הייתה הפתעתי כאשר ראיתי את העץ שוכב כרות על האדמה", מספר תושב הרחוב אופיר רוסיליו. "אני מכיר את העץ הזה מהטיולים היומיומיים שלי בגינה, זהו עץ גבוה של כארבע קומות, מרשים ובריא, לכן, לא ברור לי מה הסיבה לכריתתו".

תושבים נוספים מהשכונה מספרים כי זהו לא העץ הראשון שנכרת בגינה וזו כבר פעם שנייה שכורתים בגינת 'רוטרי' עץ ללא סיבה נראית לעין. "כואב הלב לראות ככה עץ כרות אשר על פניו לא נראה רקוב או שמשהו אחר בו לא בסדר. זה מאוד חבל ולצערי לא נראה שהעירייה הולכת להפסיק עם זה" מוסיף רוסיליו.

בשנת 2018, בעל דירה בשדרות העצמאות בבת ים, התלונן למוקד העירוני, בטענה כי דיירים המתגוררים בבניין סמוך, כרתו בניגוד לחוק וללא אישור של קק"ל כמה עצים בני עשרות שנים שצמחו מול דירתו. הדבר אף הסתיים באלימות לדבריו. 

מעיריית בת ים נמסר בתגובה:

"עיריית בת-ים פועלת במהלך כל השנה לטיפול ולשמירה על משאב העצים במרחב הציבורי, ומבצעת כריתת עצים רק שיש צורך ובהתאם לחוק. במקרה הנ"ל מדובר בעץ מת שיהווה סכנה בטיחותית ולכן היה חובה לכרות אותו".