בתיכון שז"ר ממשיכים במסורת. בימים האחרונים הסתיים פסטיבל התיאטרון של תיכון שז"ר בבת ים, אירוע המהווה נקודת שיא בעבור התלמידים והמורים. הפסטיבל, מהווה מסורת ארוכת שנים תודות למייסדי המגמה ומוריה – רועי הרץ, אבי גיבסון בראל וכפיר אזלואי.

פסטיבל תיאטרון שז"ר | צילום: דוברות עיריית בת ים

במהלך השבועות האחרונים עבדו תלמידי מגמת התיאטרון יחד עם צוות המורים על המחזות, בימוי, תפאורה ותלבושות באמצעות מעצבת התפאורה מיכל לאור. בפסטיבל השתתפו כל תלמידי המגמה שחילקו את התפקידים ביניהם, כאשר במגוון ההצגות אשר הוצגו נכחו תלמידי בית הספר כמו גם תלמידים מכלל בתי הספר בעיר בת ים, כמו גם מחזיק תיק החינוך בעיר ומ"מ ראש העירייה, מר אלי יריב.

הביקורות שהתקבלו בתום הפסטיבל היו חיוביות, הן לאור ההפקה המושקעת והן לאור ההצגות החשובות אשר הועלו במסגרת הפסטיבל אשר נחשב לאחד הפסטיבלים הגדולים בבתי הספר בבת ים ובארץ עבור תלמידי תיכון.

מגמת התיאטרון של תיכון שז"ר היא מגמה ייחודית בעיר בת ים הפועלת מזה שנים רבות. המגמה זכתה ברבות השנים בעשרות פרסים ארציים. רבים מבוגרי המגמה ברבות השנים הפכו לשחקנים מובילים בתיאטרון הגדולים בישראל – הבימה, בית לסין, הקאמרי ועוד.

פסטיבל תיאטרון שז"ר | צילום: דוברות עיריית בת ים

שמרית שי מנהלת בית הספר: "מגמת התאטרון של שז"ר היא ייחודית לבית ספרנו. התלמידים רוכשים מיומנויות שישרתו אותם בעתיד כגון עבודת צוות, עמידה מול קהל, עבודה תחת לחצים ותחושת הסיפוק מעשייה אינטנסיבית ומורכבת. כבוגרת המגמה הזו אין תחליף לתחושה של התלמידים בזמן הפקת פסטיבל התאטרון ובהופעה מול ההורים והקרובים שלהם".