תושבים ברחבי בת ים מצאו עצמם בלילות האחרונים תחת מתקפה של אויב מסוג חדש: פרפרי לילה הידועים יותר בכינוי "עש לילה", שנצמדים לחלונות הבתים, ומאיימים להיכנס. "אני מרגישה כלואה בבית שלי כי אין לי אפשרות לפתוח חלון והם רק הולכים ומתרבים", סיפרה תושבת העיר.

אחד הפרפרים בבת ים | צילום: פרטי

עוד מספרים תושבים כי "הם מרגישים כבר מיואשים, זה פרפרים או עש אני כבר לא יודעת, אבל העובדה היא שהם מחפשים להיכנס דרך כל חריץ כי הם נמשכים לאור. לכן, אנו לא מדליקים את האור וחיים בחושך כבר זמן מה, מהפחד שהם יכנסו בחריצים, הצילו זה כבר לא מצחיק, העיר מוצפת בהם".

"זו ממש מלחמת עולם", מוסיפה תושבת רחוב טשרניחובסקי. "בהתחלה היה פרפר אחד נחמד, חשבתי לעצמי בצחוק 'פרפר זה נשמה, אולי אמי הגיעה לבקר'. אבל לאחרונה זה הפך פשוט לסיוט, אני מדליקה את האור במטבח בבוקר ויש משהו כמו 15 פרפרים מסביב למנורה כמו מטס של חיל האוויר".

גם כשהחלונות סגורים הם נדבקים לזכוכית כמו בסרט אימה" מוסיפה תושבת רמת הנשיא. "כל היום אני מרססת נגד מזיקים ומנקה מהרצפה פרפרים. זה הגיע לכדי זה שהילדים כבר מפחדים ללכת לישון בחדר לבד. נכון שכעיקרון הם לא מזיקים אבל זה ממש הפך למטרד". 

מהמשרד להגנת הסביבה נמסר: "מבדיקתנו, בעקבות שינויי מזג האוויר, מגיעים חרקים לכל הארץ, וביניהם העש. מדובר בעשים שאינם מסוכנים לאדם ואין מדובר בעש הבגדים". 

לא רק בבת ים התרבו כמות הפרפרים בלילות, צפו בסרטון שצולם השבוע בראשון לציון: