חמש שנים לקח לתמר פרמן־אבניסן לכתוב את הרומן שלה, 'ימים מתחלפים', שכבר הפך לרב־מכר ברשת. זהו רומן הומוסקסואלי, כפי שתמר מגדירה אותו, והנושא הזה "בחר אותה". 

פרמן אבניסן. נושא הספר "בחר אותה"  צילום: באדיבות אריאל אבניסן

"התחלתי לכתוב בכלל ספר על קשיי הקליטה והעלייה", היא מספרת. "הקלטתי את הסבתות שלי וחקרתי המון את הנושא. כבת למשפחה חצי מצרית וחצי רוסייה, העלייה היא נושא מאוד מדובר אצלנו. אך כאשר התחלתי לכתוב בפועל את הספר, משהו לא זרם לי ובמקום זה התחלתי לכתוב על בחור הומוסקסואל היוצא מהארון".

הנושא ש"בחר אותה" כאמור הוא נושא שקרוב ללבה. "החבר הכי טוב שלי יצא בפניי מהארון כאשר היה בן 18 ולאחריו יצאו בפניי עוד שישה אנשים קרובים. כנראה היה בי משהו מכיל, אחרת אין לי דרך להסביר למה אני הייתי הראשונה ליציאה מהארון של כל כך הרבה אנשים

"אני מדברת איתך על שנות ה־80 כאשר לא הייתה כל כך הרבה פתיחות בנושא כמו היום. חלק מהתגובות על היציאה שלהם מהארון היו מאוד קיצוניות. יש לי חבר שהמשפחה שלו לא קיבלה אותו בכלל והוא אף ניסה להתאבד פעמיים במהלך חייו בעקבות הקושי שחווה. גם הסיפור שלו נכנס לספר. כשהתיישבתי לכתוב פשוט ידעתי את כל הסיפור של הספר מראש, כולל הסוף הדרמטי שלו".

תמר גדלה בבת ים ומתגוררת רוב חייה בעיר, גרושה ואמא לשלושה, עובדת כבנקאית בבנק דיסקונט מזה שנים רבות, אבל מאז ומעולם כותבת למגירה לדבריה. "חשוב לי לדבר על הנושא הכל כך חשוב של יציאה מהארון וההתמודדות איתה. זה אולי נראה שאנחנו חיים בעידן נאור ופתוח, אבל זה לא כך בכל המקומות ועדיין מדובר בצעד מורכב, שלעתים מהווה סיכון עבור אלה שעושים אותו".