ערב סופרים צעירים שנערך בשבוע שעבר היה אירוע השיא של 'תחרות הסיפור הקצר', שהתקיימה השנה לראשונה בבת ים, באמצעות משרד החינוך, אגף החינוך והספרייה העירונית בעיר ה'תרבוטק'.

הסופרים הצעירים. חולמים וכותבים | צילום המחשה: shutterstock

בתחרות השתתפו תלמידי כיתות ה'־ו' מכל בתי הספר היסודיים בעיר ומתוך עשרות סיפורים שנשלחו לצוותי בתי הספר ולוועדת השיפוט העירונית, נבחרו עשרה בלבד.

אחד מהסיפורים שזכה היה סיפורה של מאיה לוי תלמידת כיתת ה' בבית ספר 'נחשונים' בעיר, אשר כתבה סיפור על תרבות ה'שיימינג' ברשתות החברתיות והחרמות שקיימים בעידן שאנו חיים בו.

"אני חושבת שזה נושא מאוד חשוב ושכולם צריכים להכיר את ההשלכות של ה'שיימינג' ולהימנע מזה", משתפת מאיה, ומספרת על האהבה הגדולה שלה לקריאה: "כשאני קוראת ספר אני מרגישה כאילו אני חווה את זה לידי, אני מדמיינת את זה וזה עושה לי הרגשה נפלאה".

מתוך ערב הסופרים הצעירים | צילום: עיריית בת ים

הסיפורים שנבחרו פורסמו ב'מיינט בת ים' ואוגדו לספר שאותו ניתן (ואף מומלץ) לשאול בספרייה. באירוע החגיגי הסופרים הצעירים הגיעו עם בני משפחה, מורים, מנהלים וחברים לערב הקראה חגיגי ומרגש במיוחד. בערב לקחו חלק גם תלמידי מגמת התיאטרון של בית ספר שז"ר, אשר הקריאו את הסיפורים באופן מקצועי ומרגש, בהנחייתה של המורה שושי שור והמאייר אורי פינק, שאייר איור אישי לכל אחד מהסיפורים מול קהל הצופים.

בטקס התארחו גם ראש אגף החינוך אהרון קצב, מנהלת המחלקה לחינוך יסודי, רונית הר גיל וסמנכ"לית חינוך ורווחה בעירייה זיו חורב, אשר העניקה לכל אחד מהכותבים תעודה וכמובן את ספר הסיפורים הקצרים.

"היה ערב מרגש מאוד", מוסיפה מאיה, "התרגשתי לשמוע את הסיפורים שהקריאו תלמידי התיכון בטקס, בצורה כל כך יפה, ושמחתי להכיר עוד ילדים שכתבו סיפורים ואוהבים לקרוא כמוני".

"אני חייב להגיד תודה גם לבית הספר של נועה", מוסיף שלומי, אביה, ומפרט, "ב'נחשונים' יש שעות ספרייה פרטניות שבהן המורים במהלך הלימודים ואחרי שעות הלימודים נשארים בכיף עם כל הילדים שרוצים וצריכים ולא רק עם הילדים המתקשים, כדי לתת להם עוד ידע ועוד חיזוקים, ועל זה מגיע להם באמת מילה טובה".