במשך יותר מחצי שנה מתלוננים תושבים ברחוב הנביאים בבת ים על דרי רחוב ושיכורים שמתגודדים מול המרכז המסחרי ברחוב, "זה כבר בלתי נסבל, הנוכחות שלהם מפחידה את הילדים שלנו", הם טוענים.

כבר בחודש פברואר השנה פורסמו תלונות התושבים כאן במיינט בת ים. התושבים באיזור סיפרו כי לפני כשנתיים הציבה העירייה מעין במות מסביב לעצים לצורך נוי, "הבעיה היא שבמקום נוי זה הפך למקום שבו רובצים הומלסים ושיכורים", מספרים תושבי הנביאים ומוסיפים. "בבקרים השיכורים משתמשים בבמות הללו כספסל ובלילות כמיטה, זה פשוט נורא".

דורשים מהעירייה להסיר את הספסלים | צילום: תושבים

כעת טוענים התושבים כי הבעיה נמשכת ואף הוחמרה, " הבמות הללו מוצבות במקום ציבורי, באמצע המרכז המסחרי, בסמוך לחניות והן הפכו למקום עבור השיכורים שיוכלו לישון עליהם".

התושבים אשר התייאשו מהזעקת הפיקוח העירוני אשר מפנה אותם לדבריהם למשטרה, מבקשים מהעירייה לפעול להסרת הבמות לאלתר. "זו כבר נהייתה סכנת נפשות. יש פה רק שברי בקבוקי זכוכית על הרצפה מבקבוקי האלכוהול שמתנפצים, איבדנו את תחושת הביטחון ליד הבית שלנו ופשוט לא נעים לשהות פה יותר".

מהמשטרה נמסר: "במהלך השנה בוצעו במקום ביקורות יזומות ופעולות אכיפה כגון שפיכת אלכוהול. כמו כן, במהלך השנה, בשיתוף עם גורמי רווחה עירוניים, אותר דר רחוב אשר פונה להוסטל. ברצוננו לציין כי בעצם היותו של אדם דר רחוב אין הוא מבצע עבירה פלילית ולכן כל עבירה בה מעורב דר רחוב תטופל כפי שיטופל כל אזרח. משטרת ישראל תמשיך לבצע במקום ביקורות יזומות ופעולות אכיפה בהתאם לצורך".

מעיריית בת ים נמסר: "עיריית בת ים ומשטרת מרחב איילון הקימו יחידה עירונית משותפת, לאיתור, טיפול ושיכון דרי רחוב, שתסייע במאמץ המוגבר שמשקיעה העיר לטיפול בסוגיה. במקום תוגברו סיורי הפיקוח והשיטור העירוני. בכל מקרה של הפרעה לסדר הציבורי אנו קוראים לתושבים לדווח בזמן אמת למוקד העירוני בטל' 107 ולמקום ישלחו פקחים."