פקק אופייני ברחוב הגדוד העברי | צילום: תושבי העיר

    
תושבי בת ים, ובעיקר אלה המתגוררים ברחובות הצרים במרכז העיר, מבקשים מהעירייה בבקשה לדחות את פינוי האשפה לשעות הבוקר המאוחרות. הסיבה: המשאיות חוסמות את הדרך והפקקים שנוצרים הפכו למטרד רציני.

פינוי האשפה בבת ים מתבצע באופן מסורתי בין 7:00 ל־8:00 בבוקר וגורם למפגעי ריח בשעות בהן תושבים רבים נמצאים ברחובות. לירן זמיר, תושב העיר, מספר כי בשבועות האחרונים סובלים תושבי רחוב הגדוד העברי בו הוא מתגורר מבעיה קשה של עומסי תנועה בשל פינוי האשפה.

"מדובר ברחוב צר מאוד והמשאיות שעובדות פה מעכבות מאוד את הנהגים שלפעמים ממתינים למעלה מעשר דקות עד שיושלם הליך ריקון פחי האשפה למשאית", מסביר זמיר. "מאחר שמדובר ברחוב חד־סטרי שהוא צר ממילא, אם אין לנהג מקום לעצור בצד, כל התנועה נעצרת וזה כמובן בשעות שבהן אנשים יוצאים לעבודה או מסיעים ילדים לגנים ולבתי הספר".

רעות זילברמן, תושבת רחוב הרב הרצוג, שאינו רחוק מרחוב הגדוד העברי, מספרת על בעיה דומה בה היא ושאר תושבי הרחוב נתקלים. "נושא פינוי האשפה הפך למטרד של ממש וזאת בהחלט בעיה שצריך לטפל בה", אומרת זילברמן.

"העניין הוא שלא רק שאנחנו נתקעים בפקקים, אלא שבמקרים רבים, עובדי פינוי האשפה לחוצים לסיים במהירות את הפינוי וחלק מהאשפה פשוט נשארת על הרצפה או על הכביש ואז אנחנו נתקעים עם הסירחון הזה עד המועד הבא של הפינוי".

לדברי זילברמן שינוי מועד פינוי האשפה יכול לפתור בקלות את הבעיה. "אנחנו מבינים שזו מערכת עירונית מורכבת אבל בטוח שאפשר לעשות קצת סדר", היא אומרת, "ולמשל להתחיל פינוי אשפה בשעה מוקדמת ברחובות ראשיים ורחבים, שם יש מקום למשאיות ולכלי הרכב שיעקפו אותן. רק צריך לחשוב ואז תיפתר בעיה סביבתית מאוד מטרידה, פה ובערים אחרות באיזור".

מעיריית בת ים נמסר בתגובה: "פינוי האשפה מתבצע ברחבי העיר בהתאם לצרכים ותוך התחשבות מירבית בתושבים. פינוי האשפה יופסק בין השעות 07:20 - 08:30, ויחודש לאחר מכן, על מנת להקל על עומסי התנועה".