בערב שישי האחרון הוזעקה ניידת משטרה לבת ים, לאחר דיווח של אזרחים שראו גבר קושר כלב לעמוד ברזל ברחוב ובורח. למקום הגיעו השוטר מקסים ביגלמן, ושותפו הפקח, מאור שפרינגר.

הכלב התגלה ברחוב הרצל בבת ים, כשהוא קשור לעמוד, הרצועה מלופפת סביב ראשו והוא כמעט במצב חנק.
עוברי אורח חששו להתקרב אליו מפחד שיתקוף אותם, והשוטר היה הראשון שהתקרב,
שחרר אותו והציל את חייו.

השניים שחררו את הכלב המבוהל מהעמוד, אך למרות עומס העבודה המשטרתית והשעה המאוחרת, לא וויתרו על מאמץ איתור בעליו. השוטרים פנו לסיוע מיזם 100, והזעיקו למקום מתנדב עם קורא שבבים, שהצליח לאתר את כתובת מגוריו. אז התברר לשוטרים שבאותו יום נגנב הכלב מבעליו בחולון.

השניים לא היססו, מיד העלו את הכלב לניידת והחזירו אותו בשלום לביתו.

צילום: מיזם 100 -

בזכות החילוץ הזריז והשבת הכלב בשלום, הוחלט במיזם 100 להעניק להם את התואר 'יצאת צדיק'. מסתבר שאין זו פעם ראשונה שהשוטר, מקסים ביגלמן, זוכה לתואר.

לפני מספר שבועות הוענקה לו תעודת הערכה דומה, עם העתק למפקדיו, לאחר שאזרח פנה למיזם 100 וסיפר על שוטר שעצר במיוחד את הניידת, באמצע הכביש, כדי להציל ציפור פצועה, שנתקל בה במקרה במהלך משמרת. כעת זכה, יחד עם שותפו, לתואר בפעם השנייה, ותעודות ההוקרה שהוענקו להם, נשלחו גם ללשכת השר לביטחון פנים וללשכת מפכ"ל המשטרה.

צילום: מיזם 100 -

במיזם 100 מדגישים כי מטרת מדור 'יצאת צדיק' היא לא רק כדי להעניק במה לשוטרים איכותיים עפ"י המלצות תושבים, אלא כדי שאותם שוטרים יהוו מודל לחיקוי בקרב שאר גורמי האכיפה ברשויות המדינה, וזהו צעד נוסף של המיזם לחיזוק הגשר שיצרו בין הציבור למשטרה. כחלק מאותו גשר ולמען ייעול האכיפה והגברתה במתעללים, מוזמנים תושבים להמליץ למערכת המיזם על שוטרים איכותיים נוספים שראויים לתואר.

צילום: מיזם 100