בצהרי יום שישי הוזעקה משטרה לשכונת עמידר. הסיבה הייתה תגרה בין שתי משפחות שכנות, החולקות גדר משותפת, ולהן היסטוריה של סכסוך מתמשך. השוטרים עצרו את אבי אחת המשפחות, בן 56, אב לשמונה וסב לנכדים, לאחר שנטען שפצע את שכנו באמצעות אבן וגרם לשבר בפניו. הפצוע פונה לבית החולים, אך בדיון הארכת המעצר בבית המשפט התגלו צדדים נוספים באירוע.

באולם בית המשפט נפרשה ההיסטוריה המתוחה בין המשפחות שבליבה ניצבת הגדר. לדברי סנגור החשוד, לפני מספר שנים הרס השכן שאושפז, את הגדר המשותפת בין הבתים וניסה לספח לשטחו את השביל, ומאז קיים עימות מתמיד בין המשפחות.

צילום: shutterstock-

גם במרכז העימות הנוכחי כיכבה גדר ההפרדה, ומה שהחל את האירוע היו עציצים. אשת השכן החשוד בתקיפה השקתה את העציצים באדניות שעל החומה. לטענת ההגנה זה הצית את חמת השכן, שקפץ מעל החומה ובידו בלטה, והחל לתקוף את השכן (החשוד) בשטחו. השכן המותקף נאלץ, לגרסתו, להגן על עצמו מפני אדם שמתנפל עליו באמוק ומשליך עליו מוט ברזל ואבנים, וכהגנה עצמית השתמש באבן ותקף שכנו, מה שהוביל לפציעתו.

עוד נטען ע"י עו"ד דן באומן מהסנגוריה הציבורית, שבאירוע זרקה אשת השכן אבן על בתו הקטנה של החשוד בתקיפה, תלמידת כיתה ג', ויום למחרת נכנס לביתם אבי השכן שאושפז ותקף לכאורה את בנו החייל של החשוד. לסיכום, טענה ההגנה שמאחר ושלושה בני משפחה מהצד האחר מעורבים בסכסוך, ואיש מהם אינו במעצר, יש לשחרר גם את החשוד, שלדבריו פעל כהגנה עצמית.

בדיון הארכת המעצר השבוע, פסק השופט, אילן צור, שמדובר בקטטה שפרצה לאחר שאחד השכנים נכנס לשטח האחר וניסה לתקוף אותו, ובתגובה הטיח השכן אבן בפניו. השופט ציין שלא נעלמה מעיניו העובדה שהשכן השני, נטל חלק משמעותי באירוע, אך הסביר שאינו מבקר את המשטרה, כיוון שתוצאות הפציעה חמורות דיין כדי להעיד על מסוכנת התוקף. עם זאת מצא שיש ממש בטענות ההגנה המאזנות את האירוע. לאור זאת פסק השופט על שחרור למעצר בית של הפוצע וצו הרחקה לשלושים יום משכניו.