ביום שישי הוארך מעצרן של שתי נשים מבת ים (27 ו-34), לאחר שעל פי החשד נקטו בצעד דרסטי נגד המטפלת בתינוקה של אחת מהן, ותקפו אותה עד שנזקקה לטיפול רפואי.

לפי בקשת המעצר, השתיים הגיעו ביום חמישי לביתה של אישה המטפלת בתינוקה בן העשרה חודשים של אחת מהן, ויחד עם חמש נשים נוספות גרמו לפציעתה. זאת לאחר שבלב האם התעורר חשד שבעלה והמטפלת מנהלים רומן.

שתיים מהנשים, אם התינוק ואחת מחברותיה, נעצרו לאחר שנחשדו בחבלה, פציעה, תקיפה, הסגת גבול פלילית, תקיפה כדי לגנוב וגניבה. זאת ככל הנראה לאחר שאחת מהן לקחה את מכשיר הטלפון של המטפלת, שבו נמצאו הודעות "מפלילות" מבעלה.

לגרסת האם, כפי שהוצגה בבית המשפט, היא הגיעה לבד לבית האישה שעובדת כעשרה חודשים כשמרטפית בביתה, וזאת כדי לבדוק עמה, אם נכון שנרקם רומן בינה לבין בעלה. לדבריה, כאשר עימתה את השמרטפית עם הטענות, שרטה האישה בעצמה את פניה מהבושה, וכך נגרמו פציעותיה.

צילום אילוסטרציה: ShutterStock-

בנוסף טוענת האישה שניהלה דין ודברים עם המטפלת כדי לקבל את מכשיר הטלפון שלה, כדי להעתיק הודעות ששלח אליה בעלה, במטרה להשתמש בהן בהליך גירושין ממנו. לדבריה, הטלפון הוחזר למטפלת ולא נגנב.

לשופטת, יפעת אונגר ביטון, הוגש גם דוח סודי, ולאחר עיון בו ושמיעת הצדדים, פסקה שאמנם קיימות סתירות בעדויות המתלוננת והחשודות, אך אם התינוק מאשרת שהגיעה לבית המטפלת. עוד מציינת השופטת שיש בתיק החקירה עדויות שיש בהן כדי לתמוך במידה מסוימת בטענות המתלוננת, כמו גם תעודות רפואיות המצביעות על חבלות שבעטיין הגיעה לבית החולים.

למרות בקשת הסנגוריה לשחרר את השתיים, פסקה השופטת שקיים חשש לשיבוש הליכי חקירה, ונסיבות העבירה לכאורה מלמדות על אינדיקציה לקיום עילת מסוכנות. השתיים נותרו במעצר לאורך סוף השבוע.