את המגדל הגבוה שהולך ונבנה ברחוב אהוד קינמוןן פינת הרב ניסנבאום רואים מכל מקום בבת ים. בנזק הסביבתי שהוא יוצר מבחינים רק הצועדים בסמוך אליו, ובחלקו האחורי הגובל עם הכניסה לחניון של קניון הבת ימון.

הצפה ברחוב אהוד קינמון. "מחכים לתאונה" | צילום באדיבות התושבים

באוגוסט האחרון כבר שלח מנהל הבת ימון, יגאל לוי, מכתב למנכ"ל העירייה ובו התריע על הזרמת שפכי מים, מלט ובטון לרחוב. "אנשים מחליקים ונפצעים עקב החלקה על השפכים ומסכנים את חייהם, וכל המים שנקווים בכניסה לחניון הבת ימון, נכנסים על ידי המכוניות לתוך המבנה עצמו, שמנקים אנו יום יום על ידי מכונת ניקוי ושטיפה לחינם. אתם לא נוקפים אצבע להפסיק את הנוהג הפסול הזה שבסוף יגבה חיים של מישהו, ואינני יודע מדוע זה כך, האם חוק עיריית בת ים אינו תקף לגביהם?", שאל.

חמישה חודשים עברו מאז, אך דבר לא השתנה. "הכל בדיוק אותו דבר, כאילו לא התלוננו, שלחנו תמונות והסברנו את חומרת הבעיה", מסביר לוי. בעלי עסקים נוספים באזור מדווחים על בעיה מחריפה: "הרבה אנשים קשישים מגיעים לכאן בגלל קופת החולים בבת ימון, ואין יום שעובר בלי אדם שנופל כאן בגלל המדרכה החלקה. הייתה גם אישה עם עגלה שנפלה. בקצב הזה עוד יקרה כאן אסון".

לדברי בעלי העסקים, לאחר תלונה לעירייה, מגיעים למקום פקחים. "כנראה שגם רושמים דוחות, אבל זה לא מעניין את אנשי האתר בכלל. ממשיכים להזרים מים. העירייה הייתה צריכה לסגור את המקום, עד לטיפול בבעיה, אבל משום מה מעדיפים להשאיר את זה ככה ולחכות לתאונה", טוען בעל עסק ברחוב.

מעיריית בת ים נמסר בתגובה: "הפיקוח העירוני מבצע במקום אכיפה שוטפת ולקבלן ניתנו מספר דו"חות בעניין. לאור התמשכות המפגעים, החלה מחלקת הפיקוח על הבנייה בנקיטת הליכים כנגד הקבלן, ואנו נמשיך לעקוב ולפעול עד אשר תופסק הפגיעה במרחב הציבורי".