צילום פרטי

יוזמה של הרב מאיר אבוטבול, מנהל בית משיח דרום, יצאה לדרך ובמסגרתה תתקיים בדיקת מזוזות ללא עלות. 

"יש מקרים שהחלפת מזוזה מצילה חיים ועושה ניסים", טוען הרב אבוטבול, שיצא בשבועות האחרונים במבצע בשכונת דרום בת ים, לבדיקת מזוזות והחלפתן בעת הצורך. "לא כל אחד מאמין בזה", הוא אומר, אך מסביר שעבורו מדובר באחת ממשימות המצווה החשובות ביותר.

הייחוד במבצע הנוכחי הוא אופייה הקהילתי. "כל תושבי השכונה נרתמו למשימה", הוא מסביר, ומספר שהחליף בשבועות האחרונים מזוזות בבתי עסק רבים, בבתים פרטיים ואפילו במבנה טיפת חלב בשכונה. "היה מקרה שהוזעקתי בשל בעיות לב של אחד מבני הבית, בדקתי את המזוזה וגיליתי חור במילה 'לבבכם', כמובן שהמזוזה הוחלפה.

צילום פרטי

"במקרה אחר הוזעקתי לבית משפחה שבה סבלה הילדה מבעיות בריאות שונות, וגם שם גיליתי פגם במזוזה שבחדר הילדים. בשני המקרים המצב הבריאותי השתפר לאחר החלפת המזוזה. כל מי שמבין יודע את חשיבות המצווה הזו", הוא מדגיש.

לבית משיח דרום בשכונת דרום בת ים יש מקום מרכזי בחיי הקהילה בשכונה, הידועה במצבה הסוציואקונומי הנמוך. "אנחנו עושים הרבה מאוד מעשי חסד. תרומות לנזקקים, שיפוץ בתים לקשישים, סלי מזון וכדומה. מבצע המזוזות שבו אני מבקר בבתי השכונה מסייע לי גם לאתר את האנשים הזקוקים לעזרתנו, ובמקרים רבים אף החלפנו מזוזות כתרומה לאנשים שידם אינה משגת", הוא מספר, ופונה לתושבי העיר המעוניינים בכך, ומזמינם לפנות אליו בעת הצורך לבדיקה והחלפת מזוזות ביתם.