נציגים של תושבי אתר הקרוואנים בבת ים פנו לאחרונה למשרדי המחלקה לאיכות הסביבה של העירייה בדרישה לטפל בהקדם במפגעים מסביב לשכונתם. לטענת התושבים, הפכה בשבועות האחרונים תופעת השלכת פסולת הבניין בפאתי אתר הקרוואנים לתופעה ממנה קשה להתעלם.

"האדישות נמשכת". פסולת בשכונת הקראוונים | צילום: איילת רוטה-גבאי
"תמיד היה פה זבל מסביב וזה מחזה שגרתי, אבל מה שקורה בתקופה האחרונה בלתי נסבל", אומר מישל שושן, מראשי אתר הקרוואנים. "אין כמעט יום בלי תקריות של בעלי מקצוע, קבלנים ושיפוצניקים, שמגיעים לפה עם הרכבים שלהם, גם באור יום, ומשליכים את הזבל ליד האתר".

תושבים באתר הקרוואנים מספרים כי עיקר הפסולת מושלכת ממערב לאתר, בשטח הפתוח שבין בתי התושבים לאזור התעשייה הסמוך וכי שטח זה הפך למזבלה רחבת היקף.

"פעם אפשר היה להסתובב בשטח וליהנות קצת מהטבע, אבל עכשיו איפה שאתה לא הולך יש פסולת בניין", טוענת עמירה לוגסי, תושבת האתר.

לטענת לוגסי וחבריה, במהלך השבועות האחרונים הם התקשרו למקוד העירוני ולאגף הפיקוח וביקשו מהם להגיע למקום על מנת לעכב לבדיקה את משליכי פסולת הבניין, אולם לדבריהם פקחי העירייה לא הגיעו בזמן.

"אם יודעים שיש בעיה חמה כזו צריך לטפל בה מיידית, ולא לחכות שעה ואז להתחיל לחקור", אומר שושן. "יש פה תושבים שהעבירו הוכחות לעירייה שיכולות לעזור באיתור מי שהשליך את הפסולת, אבל לא נעשה דבר".

לדברי שושן, בשבוע שעבר, החלו משליכי האשפה לזרוק פסולת גם בשטח החורשה הסמוכה לרחוב הקוממיות. "זה באמת מדהים" הוא אומר, "כי זאת חורשה ירוקה שהעירייה שתלה - ובכל זאת כולם אדישים. זה מרגיש".

מהעירייה נמסר בתגובה: "בשבועות האחרונים נערכו מספר מבצעים יזומים בעקבותיהם נתפסו ונקנסו משליכים באזור שכונת הקרוואנים. אנו נמשיך לפעול ולנקוט בכל האמצעים הדרושים למניעת הישנות מקרים כאלה ולשמירה על הסביבה".