המודעה בעיר. "שמרו על הבנות"

    

"הודעה חמורה! הורים יקרים! בתקופה האחרונה יושבות נערות יהודיות עם גברים ערבים בגינה, בשדרה ברחוב העצמאות 16 בבת ים. עד לאיפה נדרדר? אנא שמרו על הבנות!". זו לשון המודעה, מודפסת שחור על גבי לבן, בתבנית 'פשקווילית', שנתלתה בלוחות מודעות ברחבי בת ים.

תושבי רחוב העצמאות לא הופתעו. "זה הפך להיות מטרד בשכונה", מספר אחד השכנים. "כל ערב הם יושבים פה בגינה, חבר'ה צעירים מיפו, ומבלים עם בחורות יהודיות, שכנראה חושבות שזה מגניב לבלות עם ערבים. מעניין מה ההורים שלהם היו חושבים על זה, זו תופעה שאי אפשר לעבור עליה בשקט", הוא אומר.

המודעות לא חתומות, ובכל זאת הצלחנו לגלות מי עומד מאחוריהן. לא נוכל לציין את שמו, אך הוא מייצג קבוצה גדולה של אנשים. "המודעות הגיעו בעקבות הרבה מאוד פניות של הורים, דווקא לא דתיים", אומר האיש, המשתייך לציבור הדתי. "להורים נמאס, הם מפחדים".

לשאלה האם אינו רואה במסרים כאלה הסתה בוטה, הוא עונה: "אף הורה, חילוני או דתי, לא רוצה שהבת שלו תמצא את עצמה עם בחור ערבי ותעזוב את הדת שלה. הבחורים האלה הם מגיעים כל ערב, בני 18-19, יושבים עם צעירות שלנו, מנסים לשכנע אותן בכל מיני דברים, וכולם יודעים לאן זה מוביל. אף גוף רשמי לא יכול לעשות שום דבר, אבל זה משהו שחייבים להפסיק".

לדבריו, למרות התגובות הרבות שקיבלו המודעות, הן לא השיגו את האפקט הדרוש. "מודעות אזהרה זה חלש, אבל זה צעד ראשון במאבק שלנו נגד התופעה. ארגון להב"ה כבר מעורב, היה ביקור של ברוך מרזל, ואני מאמין שהוא עוד יחזור. לא נשב בשקט וניתן לזה לקרות מתחת לאף שלנו. אנחנו לא מחפשים אלימות, אבל מה שקורה בגינה לא ימשך".

מהעירייה נמסר בתגובה: "תודה שהסבתם את תשומת ליבנו, אנו פועלים להסרת השלטים. אנו מדגישים כי תלייה מודעות ללא אישור הינה עבירה הפוגעת במרחב הציבורי, והעובר על החוק צפוי לקנס".