סט הצילומים בבת ים. חוסר רגישות מופגנת? | צילום באדיבות התושבים   

דגלי גאווה, נשים חשופות, דם וגברים שנופלים על הקרקע. לא מדובר בספוילר לסדרה חדשה של מאור זגורי, המצטלמת בימים אלה, אלא המראות אליהם נחשפו אמש (א') מתפללי בית כנסת 'מרום ישראל' בבת ים, במהלך צילומי אותה סדרה, שהטרידו את מנוחתם. המתפללים טענו שמדובר בפרובוקציה, מה שהוליד תגובה נחרצת של העירייה.

בשבוע האחרון הוקם סט צילומים בשדרות העצמאות בעיר. הצילומים התקיימו באישור העירייה, ונועדו לתכנית טלוויזיה חדשה ('לאהבה אין אלוהים'), של התסריטאי, מאור זגורי. כחלק מהתסריט הטלוויזיוני צולמה במקום הפגנה מלווה בדגלי גאווה, אך איש לא ציפה שהדרמה האמיתית תתרחש דווקא מאחורי המצלמות.

"הצילומים התרחשו מול בית כנסת 'מרום ישראל', נכנסנו להתפלל ופתאום ראינו מחזה מאוד מוזר וממש לא מתאים", מספר אחד המתפללים. "באו, שמו דגלים של מצעד הגאווה, ונשים כמעט עירומות וכל זה מול בית כנסת.

"מנסים להתפלל ודרך החלון, רואים הרבה רעש, נשים חשופות, ופרובוקציה שהייתה ממש לא במקום", הוא מוסיף.

המתפללים הכועסים פנו למ"מ ראש העירייה, רפאל ברנז, שפנה לדוברות העירייה, והתגובה הייתה זריזה: פקחים פשטו על המקום והצילומים הופסקו.

בעירייה הוחלט שלא לעבור על כך בשתיקה | צילום באדיבות התושבים  

מלשכת מ"מ ראש העירייה, רפאל ברנז נמסר: "בעקבות תלונות תושבים, פנינו לדוברת העירייה שראתה בחומרה את זה שלא עדכנו אותה שעושים דברים כאלה מול בתי כנסת. הוחלט לא לעבור על זה לסדר היום.

"לא ניגרר ולא נגרור אף אחד לשום פרובוקציות. בת ים היא עיר חמה, מסורתית, כולם יודעים לכבד את כולם. חרדים וחילונים. כולנו חיים פה בשלווה זה לצד זה, ואנחנו מצטערים על זה שמלכתחילה חשבו לעשות דבר כזה ולצלם דברים כאלה מול בית כנסת".

מדוברות העירייה נמסר: "לאחר שהתקבלו פניות מתושבים על כך שצוות ההפקה מצלם סצנות פרובוקטיביות מול בית כנסת, באופן הפוגע ברגשות המתפללים, הוריתי להפקה לסיים את הצילומים במקום.

"ההפקה קיבלה אישור לצילומים בשדרות העצמאות, כולל הפגנה, אבל הפרובוקציה שעשו, לא הייתה בידיעתנו או באישורנו". יש לציין שצילומי הסדרה התקיימו במקום מספר ימים, ואתמול (א') היה ממילא יומם האחרון בעיר.

צפו בסט הצילומים (צילום באדיבות תושבים):

תגובת ההפקה תתפרסם כשתתקבל.