היום (ג') הגישה חברת הכנסת קארין אלהרר ('יש עתיד') תיקון להצעת חוק ל'פיקוח על איכות המזון ולתזונה נכונה בצהרונים', במסגרתו יוחויבו הספקים לציין את שעת הכנת המזון על גבי האריזות. בכך, השלים ירון לוי, יו"ר סיעת 'יש עתיד' בבת ים, מאבק ארוך שהחל לפני כשנה בצהרוני העיר.

לוי, שהוא קודם לכל אבא לילדים המתחנכים במערכת החינוך המקומית, ניהל קמפיין בשנה האחרונה נגד תנאי האוכל אותו מקבלים ילדיו וילדי העיר במסגרת הצהרונים.

לוי טען כי עיריית בת ים ואגף החינוך לא מיישמים את "חוק הצהרונים" ולא הפנימו אותו. הראיה לכך הייתה צילומים על אוכל שהונח על רצפת הגנים וילדים שחוזרים הביתה מורעבים כי סירבו לאכול את האוכל, שסופק ללא פיקוח עירוני ראוי. החוק מציין את ההגדרות לאיך האוכל אמור להישמר ובאילו תנאים.

עוד נטען אז כי כי ההורים לא היו מודעים מה הילדים מקבלים בארוחות, בעוד שהיו אמורים לקבל תפריט שבועי כביכול.  החוק מציין את ההגדרות לאיך האוכל אמור להישמר ובאילו תנאים.  

לוי ואלהרר | צילום: דוברות חברת הכנסת

כאמור, לפי הצעת החוק שהוגשה היום ספקי המזון לצהרונים יהיו מחויביים לסמן על גבי אריזת המזון את התאריך ושעת הכנת המזון, וזאת על מנת שיעשה במזון שימוש בפרק זמן סביר וכל עוד הוא ראוי למאכל.

"צריך שמישהו בעירייה ירים את הכפפה", אמר היום לוי בהחלטיות. "האוכל הוא לא לשביעות רצונם של ילדינו, וצריך לפעול בנוגע לזה ולא להעלים עין"