"כבר לא נעים לבקש" | צילום: גיל אלימלך  

הורים ותלמידים בשכונת 'עמידר', מוחים: העירייה מזניחה את בית ספר עקיבה והוא אינו ראוי לשמש מוסד לימודים.

לגלית אלימלך, תושבת העיר ויו"ר וועד ההורים, הגיעו מים עד נפש: "זה כבר 12 שנים שההזנחה הזו נמשכת. לכל אורך הזמן הזה בית הספר לא שופץ אפילו פעם אחת. הגגות דולפים, הקירות מתפוררים ומתקלפים, וברצפה פעורים בורות.

"חוץ מכל זה, השירותים נמצאים במצב קטסטרופלי. החרסינות שבורות וחלודות. הבנות מתאפקות במשך יום לימודים שלם כדי לא להיכנס".

לדבריה העירייה מבצעת בכל פעם תיקון קטן, אך זה בבחינת טלאי על טלאי. "זה לא אפקטיבי. השנים עשו את שלהן לבית הספר, אבל העירייה לא עושה את שלה.

"קירות מתפוררים" | צילום: גלית אלימלך

"עקיבא נמצא בעשירון העליון מבחינה הישגית, אנחנו מביאים גאווה לבת ים, ועדיין, לאף אחד ברשות המקומית לא אכפת. זו בושה וחרפה שבשנת 2018 יש בית ספר שהעירייה לא מתחזקת אותו. זה לא נעים". בסך הכל אני רוצה שיעשו מה שהבטיחו. אנחנו מקבלים יחס של עולם שלישי".

מהעירייה נמסר כי "הטענות אינן משקפות את ההשקעה התקציבית הרבה שנעשתה בבית הספר במהלך השנה האחרונה, בין היתר: נבנה מתחם עם דשא סינטטי, נעשו תיקוני בטיחות במסדרונות ובמדרגות, מערכת החשמל שודרגה ועוד.

בנוסף, בקרוב מתוכננת החלפת גג בבית הספר בהשקעה חסרת תקדים. כל הפעולות נעשות תוך עדכון ועד ההורים והנהלת בית הספר, ואנו נפעל לקיום סיור של צוות אחזקה בבית ספר לבדיקת הטענות".