כמעט שאין תושב בת ים שאינו מכיר את גן הי"א ששכונת רמת הנשיא. הגן שמשתרע על פני שטח של 35 דונם, מרחוב רזיאל ועד רחוב כ"ט בנובמבר, ובו שבילי רכיבה לאופניים, מדשאות ומתקני שעשועים. בחגים מתווסף אליו עוד משהו: זבל. והמון.

הלכלוך בגן הי"א | צילום: אלכסנדר גנלין
אלכסנדר גנלין, צייר ובעל גלריה ביפו, תושב העיר מזה 27 שנים, פרסם בסוף השבוע האחרון פוסט בפייסבוק ובו צילומים שמעידים על הזבל הרב שנשאר ברחבי הגן לאחר חגיגות העצמאות. "זה בטוח מתרחש בשאר הגנים הציבוריים", הוא סיפר כששוחח עמנו.

"כבר בבוקר של יום העצמאות כשטיילתי עם הכלב ראיתי שרוב השטח של הגן תפוס מראש ואנשים כבר הגיעו לתפוס את המקום למנגל. כשחזרתי בערב, נתקלתי בלכלוך שנותר במקום. ככל הנראה זה אלו שעשו את ה'על האש' קודם לכן.

"איפה הפקחים?" | צילום: אלכסנדר גנלין

"אני אישית", הוא מספר. "חושב שזה בגלל שרוב הדירות בעיר לא בנויות למנגל, אז משפחות יוצאות אל הגנים. אבל פה אמורה להיכנס האחריות של העירייה לעשות משהו". 

בפוסט שאותו פרסם גנלין, הגיבו תושבים נוספים. "אני שואל את עצמי כבכל שנה, איפה הפקחים שיחלקו קנסות לתושבים שלא אספו או ניקו אחריהם", שאל אחד הגולשים. "למה לא הציבו פחים גדולים מבעוד מועד, ומדוע, למרות הארנונה העצומה שאנו משלמים לא הגיעו לנקות את הגן בבוקר שאחרי".

תושבים סיפרו עוד שגם בגן העיר קיים מצב דומה, ובו נשארו מזכרות רבות מחגיגות העצמאות שעברו עלינו לטובה.

תגובת העירייה תתפרסם כאשר תתקבל.