המחשה: שאטרסטוק

     
במהלך הימים האחרונים פירסמה עיריית את המקומות בהם יהיה ניתן להבעיר מדורות בל"ג בעומר הקרוב, כאשר כבר על פי הרשימה ניתן לראות כי השטחים הציבוריים עליהם יהיה ניתן להבעיר אש, צומצמו משמעותית.

ערב ל"ג בעומר שייערך השנה בי"ז באייר תשע"ח, ה-2 במאי (רביעי), והמקומות המותרים לקיום מדורות בעיר הם רח' הגיבורים 33 (בחלק האחורי); חוף שירת הים – במגרש החניה (החוף הנפרד ); חוף הדקלים במגרש החניה; חוף תאיו – במגרש החניה; רחוב הים – במגרש הריק; רחוב דליה 6 – בחלק האחורי; רחוב דב הוז – חצי מגרש המסומן.

בעירייה הבהירו כי חל איסור מוחלט להדליק אש ומדורות בחוף הים ובגינות הציבוריות.

מספר גורמים במערכת החינוך העירונית, כאמור, סיפרו כי השנה ייערכו עוד פחות מדורות מאלה שאפילו ספרנו בשנה שעברה. במקומן יתקיימו התארגנויות אלטרנטיביות כמו העל האש מסורתי.

הורה מאחד ועדי ההורים בעיר, אמר השבוע: "זה לא כמו כשהיינו אנחנו ילדים. היום כמעט ואין מקומות מותרים למדורות ואני רואה ירידה בעניין ל"ג בעומר גם אצל ילדים בחולון. אצל הילדים שלי לדוגמא לא התארגנו בכלל עדיין וספק אם יתארגנו. כנראה בגלל שצומצמו מאוד המקומות שבהם אפשר להקים מדורות".

מנהלת תיכון בעיר הוסיפה: "האמת שאצלנו עושים 'על האש', ופחות מדורות. כנראה הילדים גדולים יותר וההתארגנות שלהם היא סביב המפגש החברתי עצמו".

גם בביה"ס ממלכתי נוסף שממוקם בשכונת עמידר שבעיר בדרך כלל מקיימים בו מדורה אחת גדולה עבור כל הילדים. יו"ר ועד ההורים שם סיפרה כי השנה ככל הנראה לא יקיימו כלל מדורה מסיבות פרטיות.